Podobnie jak w latach ubiegłych, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza wŻerkowie włączyła się w zbiórkę monet, w ramach zorganizowanej przezTowarzystwo Nasz Dom XIX edycji ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Celemakcji jest pozyskanie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się pozawłasną rodziną. Aby ów szczytny cel połączyć z dobrą zabawą, koordynującyakcję Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na "Największą Klasową GóręGrosza". Zdominowany przez najmłodsze roczniki szkoły konkurs, ostateczniezakończył się następującymi wynikami:I miejsce - klasa IaII miejsce - klasa IIIbIII miejsce - klasa IVbGratulując zwycięzcom należy docenić wkład całej społeczności szkolnej,dzięki której z 107746 monet usypano Górę Grosza o łącznej wadze 202,5 kg iwartości 2987,22 zł. Zwycięzcami zatem mogą czuć się wszyscy żerkowscyuczniowie wraz z motywującymi ich do zbiórki wychowawcami.
Kolorowy Uniwersytet
W trakcie kolejnego zjazdu "Kolorowego Uniwersytetu", studenci z klasy IVcSzkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, zapoznali się zespecyfiką działalności portu lotniczego, w ramach programu "Poznaj Ławicę".Swój pobyt na poznańskim lotnisku rozpoczęli od tarasu widokowego, gdziemieli okazję obserwować działania służb technicznych podczas załadunkubagażu do samolotu. Wizytę na tarasie przerwały lotniskowe megafony, którepowitawszy grupę z Żerkowa, zaprosiły ją do części ogólnodostępnej terminalupasażerskiego. Otrzymawszy przy stanowiskach check-in karty pokładowe,"kolorowi studenci" zapoznali się z zasadami obowiązującymi w trakciekontroli bezpieczeństwa, którą następnie każdy przeszedł. Jak przystało napasażerów ze statusem "Klasa VIP", w hali odlotów udali się do salonuBusiness Executive Lounge, po czym restauracja "Travel Chef" zaserwowałaspecjalnym gościom posiłek. Kolejnym punktem był autokarowy objazd płytylotniska i przejazd do Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Tam mieliokazję zasiąść za kierownicą wozów gaśniczych, a odważniejsi próbowali swychsił wspinając się na ześlizg, wykorzystywany podczas alarmu. Jedną zwiększych atrakcji był kołujący obok nich samolot rejsowy, którego manewryoglądali pod opieką lotniskowych strażaków. Wizytę na poznańskiej Ławicyzakończono w zastrzeżonej części hali przylotów terminalu pasażerskiego. Zlotniska, udali się na Wydział Teologiczny UAM, by wysłuchać wykładu okulcie świętych w Kościele, zatytułowanym "Świętych kocham i szanuję, ichuczynki naśladuję". Wykład okazał się wspólną zabawą, gdzie z aureolami nagłowach wszyscy mogli przy wspólnym śpiewie przekonać się, jak niewielebrakuje im do świętości. Tradycyjnie już wyjazd żerkowskich żaków finansowałUrząd Miasta i Gminy w Żerkowie.
"Kibicuj z Klasą"
W niedzielne popołudnie 3 marca 2019 r., młodzież ze Szkoły Podstawowej im.Adama Mickiewicza w Żerkowie udała się do Poznania, by wziąć udział w 13.edycji akcji "Kibicuj z Klasą". Na zaproszenie KKS Lech Poznań odpowiedziała90. osobowa grupa uczniów, która na Stadionie Miejskim w Poznaniu wspierałaKolejorza, podczas meczu przyjaźni z Arką Gdynia. Gorący doping zgotowanyprzez 18. tysięcy najzagorzalszych fanów, dopomógł Lechitom w odniesieniukolejnego zwycięstwa, czym podtrzymali swą zwycięską passę. Wyjazdżerkowskich kibiców zorganizował Samorząd Uczniowski wspierany przez UrządMiasta i Gminy w Żerkowie.
Wojewódzki Konkurs Recytatorski
23 lutego oraz 9 marca 2019 r. w Poznaniu odbyły się przesłuchania półfinałowe XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas IV –VI: Julia Szulc z V b oraz Martyna Śledzińska z VI c, w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum: Michalina Matuszak z klasy VIII a oraz Jakub Kucharczyk z VII a. Wszyscy pozostali wierni patronowi szkoły i pięknie recytowali utwory Adama Mickiewicza: Michalina - fragment „Pana Tadeusza”, Jakub i Martyna – „Redutę Ordona”, Julia – bajkę „Koza, kózka i wilk”. W każdej kategorii brało udział 60 uczestników. Oceniało ich jury złożone z aktorów, dziennikarzy i instruktorów teatralnych. Polonistki, które towarzyszyły naszym reprezentantom, pani Ilona Królak (9 marca) oraz pani Anna Wach (23 lutego), podkreślały, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że Michalina Matuszak zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 23 marca w Poznaniu.Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!
Powiatowy Konkurs Recytatorski „Cuda natury” w Tarcach
1 marca 2019 r. wzięliśmy udział w X edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt. „Cuda natury”, który odbył się w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Kucharczyk z kl. VII a, Michalina Matuszak z kl. VIII a oraz Julia Szlachta z III d gimnazjum.
Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Przewodnicząca jury, pani Laura Paluszkiewicz, podkreślała, że z roku na rok jego poziom jest coraz wyższy. Tym bardziej ucieszyła nas wiadomość o sukcesach reprezentantów naszej szkoły. Okazało się bowiem, że Michalina Matuszak zajęła II miejsce, a Jakub Kucharczyk – III miejsce. Gratulujemy
Dyskoteka
21 lutego 2019 r., Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie zorganizował dla szkolnej społeczności Dyskotekę karnawałową. W hali sportowej, przy muzyce serwowanej przez absolwentów naszej szkoły - Kacpra Wieruszewskiego i Tomasza Szalczyka, bawiło się prawie150. uczniów.
Akademia powstańcza
16 lutego 2019 r. w Żerkowie zorganizowano obchody stulecia rozejmu w Trewirze, kończącego zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Prócz mieszkańców gminy, na żerkowskim rynku zgromadziły się władze samorządowe z burmistrzem Miasta i Gminy Żerków Michałem Surmą, starostą jarocińskim Lidią Czechak, radnym Sejmiku Wojewódzkiego Janem Grześ-kiem oraz delegacje: Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Żerko-wie, Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Żerków, 33. Wielopoziomowej Drużyny Harcer-skiej im. M. Kopernika w Żerkowie, Kół Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego z Jarocina z prezesem Waldemarem Kwiecińskim i Żerkowa z prezesem Robertem Rogackim, Szkoły Podstawowej z Komorza Przybysławskiego, Szkoły Podstawowej w Chrzanie, Pu-blicznego Przedszkola w Żerkowie, Zarządu Polskiego Związku Rencistów, Emerytów i In-walidów w Żerkowie, Akcji Katolickiej w Żerkowie oraz Kół Gospodyń Wiejskich gminy Żerków. Obchody uświetniły poczty sztandarowe: Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Żer-kowa, Gimnazjum im. Z. Herberta w Żerkowie, Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Żerkowie oraz Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Dobieszczyźnie. Uroczystość prowadził Wojciech Koterba z powstańczej Grupy Rekonstrukcyjnej z Mieszkowa. Zgroma-dzone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych i pomordowanych mieszkańców miasta. Honory powstańcom oddała również załoga samolotu, który pozostawił nad żerkow-skim rynkiem smugę białego dymu. Prowadzeni przez konny patrol ułanów ze stowarzyszenia Rodzina Ułańska z Krotoszyna, uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicami Żerkowa do Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza. Mijając ulokowany w szkolnym wejściu powstań-czy posterunek wartowniczy, udali się do Auli im. Z. Herberta, gdzie młodzież szkolna zapre-zentowała zgromadzonej publiczności akademię pt. "Nikt im iść nie kazał, a poszli bo tak chcieli., przygotowaną przez Annę Jezierską oraz Ewę Gościniak. Uroczystości uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Żerkowska Szwajcaria", prezentując wiązankę tańców z Wiel-kopolski i Podhala. Na zakończenie Bożena Hałas i Wojciech Talaga zaprezentowali rezultat swych kilkuletnich prac w postaci wydanej na tą okoliczność książki pt. "Powstańcy Wielko-polscy Żerkowa i gminy Żerków". W ramach obchodów zorganizowane zostały także wysta-wy. W hali sportowej Stanisław Wałkiewicz i Marcin Nowkowski prezentowali zabytkową broń, mundury, ordery, wydawnictwa związane z Powstaniem Wielkopolskim oraz frontowy punkt sanitarny z epoki. Natomiast w hallu szkolnym można było zapoznać się z wydarzenia-mi tzw. rewolucji jarocińskiej z listopada 1918 roku, ukazanej na planszach wystawy ".zaczęło się w Jarocinie". Całości powstańczego klimatu dopełniała kuchnia polowa, serwu-jąca przed żerkowską szkołą wojskową grochówkę.
150 rocznica urodzin majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga
15 lutego 2019 r. w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiono Mszę św. z ceremoniałem wojskowym w 150. rocznicę urodzin majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga, dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego oraz w 100. rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze kończącego Powstanie Wielkopolskie. Uroczystość rozpoczęło wystawienie warty honorowej przy grobie majora Gorzeńskiego przez żołnierzy batalionu z Jarocina. Nabożeństwo koncelebrowali ksiądz proboszcz parafii Brzóstków Przemysław Kubiak oraz ksiądz Marek Zawisła. W Mszy św. uczestniczyły władze samorządowe Żerkowa i Jarocina oraz poczty sztandarowe i delegacje: Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk, kombatantów, szkół, organizacji i bractw kurkowych. Podczas homilii ksiądz proboszcz ukazał analogię pomiędzy rajskim życiem Adama i Ewy, przekreślonym grzechem skazującym ich na wygnanie, a sytuacją będącej u szczytu potęgi Rzeczpospolitej, gdzie samowola kolejnych pokoleń szlachty stała się swego rodzaju grzechem, który zepchnął nasz kraj w przepaść rozbiorów. Dalsza część uroczystości z udziałem kompanii honorowej, odbyła się na przykościelnym cmentarzu w kwaterze Gorzeńskich i Skarżyńskich. Po wspólnej modlitwie za Powstańców Wielkopolskich i przemówieniach zaproszonych gości, odczytano Apel Pamięci, po czym jarocińska kompania oddała salwę honorową. Na zakończenie delegacje złożyły kwiaty i znicze na grobie majora Gorzeńskiego, a poczty sztandarowe uhonorowały pamięć dowódcy i jego podkomendnych.
IX edycja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”- etap jesienny 2018/2019
Dnia 16. 01. 2019r. ogłoszono wyniki IX edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”- etap jesienny 2018/2019, która została objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Konrnhauser-Dudy.
„Zdrowo jem, więcej wiem” to projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Poprzez uświadamianie Nauczycielom, Rodzicom oraz Dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa, zmieniamy świadomość społeczną.
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.
Dnia 09. 10. 2018 uczniowie klasy IIa, IIb wraz z wychowawcami p. Teresą Mielcarek i p. Katarzyną Skowrońską przystąpili do IX edycji projektu realizując etap JESIEŃ.
Zespół z klasy IIa zarejestrował się pod nazwą ,,Owocowe pożeracze”, a klasy IIb jako ,,Wesołe kapustki”.
W IX edycji projektu do zrealizowania były następujące działania:
- zadanie 1.1- Lekcja: Warzywa i owoce na co dzień i od święta
- zadanie 1.2- Lekcja: Woda na zdrowie
- zadanie 1.3- Konkurs: Plakat promujący przedstawienie „Na straganie” oraz występ przed dziećmi klas 0 - III
- zadanie 1.4- Konkurs: Reklama wody
- zadanie 1.5- Forum Zdrowia dla rodziców: Eliksir życia
- zadanie 1.6- Promocja zdobytej wiedzy i podjętych działań
Uczniowie obydwu klas z dużym zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania, wykazując się otwartością, pomysłowością oraz umiejętnością pracy w grupie. Zawsze mogli liczyć na pomoc ze strony rodziców. Po wykonaniu wszystkich zadań sporządzono 6 raportów- szczegółowych informacji o przeprowadzonych zadaniach, które wraz z załącznikami w formie 50 zdjęć przesłano do organizatora projektu do 28. 11. 2018.
Na 736 zespołów biorących udział w projekcie uczniowie zajęli następujące miejsca:
24 miejsce
klasa IIa- „Owocowe Pożeracze”
zdobyli 485,00 punktów
26 miejsce
klasa IIb- „Wesołe kapustki”
zdobyli 482,50 punkty
AKCJA „CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA”
Dnia 15 grudnia 2018r. Szkolne Koło PCK, którego opiekunem jest p. Dorota Wawrzyniak, przy wsparciu p. Anny Kasprzak, p. dyr. Aliny Kasprzak, p. Iwony Ponieckiej i p. Aleksandry Pery zorganizowało zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych w pięciu żerkowskich sklepach: Sklep Polski, Lewiatan, Dino, Delikatesy Centrum, Minimarket firmy Zgoda. Dwudziestu troje uczniów klas siódmych i ósmych, a zarazem członków Szkolnego Koła PCK, zbierało produkty, prosząc mieszkańców Żerkowa o wsparcie. Z uzbieranych darów za kwotę 2 698,40 zł, zrobiono 58 świątecznych paczek, którymi zostały obdarowane dzieci i rodziny potrzebujące z naszego terenu, a także ludzie starsi i samotni. Za okazaną życzliwość dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.
Szpikowa Paczka
11 grudnia w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie odbył się szkolny finał tegorocznej edycji "Szpikowej Paczki", której celem było przygotowanie świątecznych podarunków dla dzieci chorych onkologicznie z gminy Żerków i okolic. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem ze strony młodzieży i rodziców. Przez dwa tygodnie trafiały bowiem do szkoły paczki, w których znalazły się nie tylko tak kojarzące się ze świętami słodycze i zabawki, ale i najpotrzebniejsze w życiu codziennym rzeczy. Nie było zatem dużym zaskoczeniem podczas finału, gdy po wizycie kolejnych klas w szkolnej auli coraz bardziej rosła góra "szpikowych darów". Akcja ta była zarazem inauguracją działalności szkolnego koła "Drużyny Szpiku" z opiekunami Robertem Rogackim i Anną Kasprzak, wspieranymi przez "szpikowe" wolontariuszki Sonię Rydz i Karolinę Drygas. Zebrane paczki zostały po finale przewiezione do sztabu akcji, a następnie trafiły do rodzin małych pacjentów, by zarówno w nich jak i w domownikach wzbudzić choć trochę bożonarodzeniowej radości.
Kolorowy Uniwersytet
Kolejny zjazd w ramach zajęć "Kolorowego Uniwersytetu" studenci klasy IVc ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie rozpoczęli na poznańskim Starym Rynku, gdzie w samo południe oglądali koziołki, które z racji zbliżających się świąt zaprezentowały się w gwiazdkowym przebraniu.
Był to doskonały wstęp do warsztatów, na których z wykorzystaniem nowoczesnych technologii poznawali legendy o Poznaniu. Przy okazji doskonalili poznańską gwarę, ustalając wspólnie kto ma w domu "kejtra" oraz czym się różni "bimba" od "bany". Nie udało się jednak dojść do porozumienia w kwestii gziki, bowiem część wolała ją zjeść z "redyskami", zaś reszta ze "sznytlochem". Po warsztatach młodzi studenci udali się na Wydział Prawa i Administracji UAM, by wysłuchać wykładu poświęconego meandrom prawniczego świata. Podczas zajęć odbyła się rozprawa sądowa z pozwu pana Protazego Hyca, oskarżającego szpaki o zjadanie czereśni z jego sadu. W składzie sędziowskim znalazły się sędziny z Żerkowa - Barbara Zaworska jako prowadzący obrady "Sędzia Sprawiedliwy" oraz Nikola Kruszyk jako "Sędzia Dociekliwy". Po wysłuchaniu obu stron procesowych i burzliwym wystąpieniu świadka, szpaki zostały uniewinnione. W uzasadnieniu wyroku wskazano na lenistwo pana Hyca, który nie zabezpieczając sadu siatkami, sam niejako zapraszał szpaki do zjadania czereśni, bowiem taka jest ich ptasia natura.
Udział w gwarowych i prawnych potyczkach możliwy był za sprawą Urzędu Miasta i Gminy w Żerkowie, finansującego wyjazd młodych żaków.
Pchla Aukcja
Przez dwa tygodnie na przełomie listopada i grudnia, Samorząd Uczniowskiprowadził na terenie szkoły "Pchlą Aukcję", której celem była pomoc dlachorych uczniów naszej szkoły. Dzięki aktywnej postawie całej szkolnejspołeczności wraz z rodzicami, zebrano kwotę 4179,70 zł., która została przekazana potrzebującym.
Mikołajki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki.
Dyskoteka Andrzejkowa
28 listopada 2018 r., w dniu poświęconym wszystkim Andrzejom, SamorządUczniowski Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie zorganizowałdla szkolnej społeczności Dyskotekę Andrzejkową. W hali sportowej, przymuzyce serwowanej przez "DJ Erica", bawiło się ponad 130. uczniów.
Dzień Niepodległości w Żerkowie
11 listopada 2018 r. poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjumwzięły udział w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, odprawionej wkościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żerkowie. Główna częśćuroczystości odbyła się na żerkowskim rynku. W jej trakcie przedstawicieleSzkoły Podstawowej wraz z innymi delegacjami, złożyli wiązanki pod pomnikiempoległych i pomordowanych mieszkańców Żerkowa.
HAPPENING ANTYNIKOTYNOWY
Dnia 15 listopada 2018 roku Szkolne Koło PCK, którego opiekunem jest pani Dorota Wawrzyniak przy wsparciu pani pielęgniarki szkoły Aleksandry Pery zorganizowało happening antynikotynowy z okazji Światowego Dnia Rzucenia Palenia Tytoniu, który co roku przypada w trzeci czwartek listopada. Uczniowie już dużo wcześniej rozmawiali na tematy szkodliwości palenia na lekcjach wychowawczych, a na plastyce z panią Elwirą Rzepczyk-Mądrą przygotowali atrapy papierosów i inne gadżety dotyczące nałogów. Uczniowie zrobili transparenty zachęcające do rzucenia palenia lub zniechęcające do palenia. Po wyborach w klasie, do konkursu szkolnego zostały dostarczone po jednym transparencie od klasy. Wszystkie były wykonane równie starannie, pomysłowo i na temat. Nagrodzone klasy to: klasa VIII c (I miejsce), klasa III e (II miejsce), klasa VI b i III c (III miejsca), klasy VI c (IV miejsce), klasy V c i III a (V miejsca). Pozostałe klasy również otrzymały upominki i dyplomy za udział. Atrakcyjne nagrody zostały zasponsorowane przez p. Magdalenę Mróz z Sanepidu i p. Grażynę Jajczyk z Urzędu Miasta i Gminy w Żerkowie. Happening został rozpoczęty rozdaniem nagród przez pana Grzegorza Andraszaka, panią Magdalenę Mróz-Radoms oraz panią Dorotę Wawrzyniak, następnie pogadanką o szkodliwości palenia, przeprowadzoną przez Aleksandrę Pera. Na koniec uczniowie przeszli ulicami miasta Żerkowa z gadżetami promującymi niepalenie papierosów. Członkowie Szkolnego Koła PCK rozdawali ulotki antynikotynowe. Transparenty i plakaty wróciły do klas, aby to święto na dłużej pozostało w pamięciach uczniów.
Uczniowskie Światełko Pamięci
W ramach corocznej akcji "Uczniowskie Światełko Pamięci", przedstawicieleSamorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza wŻerkowie udali się w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych na miejscowenekropolie i miejsca pamięci. Na cmentarzu parafialnym znicze zapłonęły nagrobach nauczycieli, pracowników placówek oświatowych oraz na kilkuzapomnianych mogiłach. Uczczono także ofiary konfliktów ubiegłego stulecia,upamiętnione tablicą na ścianie kaplicy cmentarnej i pomnikiem na żerkowskimrynku. Duże wrażenie zrobiły szczególnie wizyty na nieczynnych nekropoliach:katolickiej przy ulicy Kolejowej, ewangelickiej przy ulicy Cmentarnej orazżydowskiej w pobliskim lesie. O każdym z odwiedzanych cmentarzy wspomniałopiekun akcji Robert Rogacki, skupiając się dłużej na miejscu spoczynkużerkowskich ewangelików, w związku z obchodzonym w tym dniu ŚwiętemReformacji upamiętniającym wystąpienie Marcina Lutra w XVI wieku.
Relacja z Kolorowego Uniwersytetu.
W ramach projektu realizowanego przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczniowie klasy IVc ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, zostali w roku akademickim 2018/2019 przyjęci do grona studentów Kolorowego Uniwersytetu. Gospodarzami comiesięcznych wykładów są wydziały poznańskiej uczelni, gdzie młodzi studenci mają okazję zaznajomić się ze specyfiką prowadzonych tam badań. Zajęcia Kolorowego Uniwersytetu rozpoczęły się uroczystą Inauguracją Roku Akademickiego, która 27 września 2018 roku odbyła się w Auli Uniwersyteckiej. W jej trakcie społeczność akademicka wysłuchała wykładu pod intrygującym tytułem: „Spanie na stojąco i pieluchy z drewna”. Za żerkowskimi studentami są już pierwsze zajęcia. Podczas wykładu „Czy obcy to obcy?” na Wydziale Nauk Społecznych, zgłębiali specyfikę relacji międzyludzkich. Poza zajęciami Kolorowego Uniwersytetu, młodzi żacy odwiedzają znane i ciekawe miejsca Poznania, uczestnicząc w proponowanych tam zajęciach warsztatowych. Do tej pory był to Teatr Wielki, Stadion Lecha Poznań oraz Muzeum Czekolady, gdzie wcielili się w rolę chocolatierów. Żerkowskich studentów wspiera Urząd Miasta i Gminy w Żerkowie, finansując comiesięczne wyjazdy.
Wyjazd na mecz Lecha
30 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, po raz kolejny odpowiedzieli na zaproszenie KKS Lech Poznań i udali się do Poznania na mecz Kolejorza, tym razem z Miedzią Legnica. Prawie stuosobowa grupa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, była jedną z największych, jakie wzięły udział w 12. edycji akcji „Kibicuj z Klasą”. Żerkowscy kibice wraz z ponad 20. tysiącami najzagorzalszych fanów, zgotowali na poznańskim stadionie gorący doping, który dopomógł Lechitom odnieść upragnione zwycięstwo.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie