• Obchody Święta Wojska Polskiego

•       15 sierpnia 2023 r. na żerkowskim rynku zgromadziły się delegacje, poczty sztandarowe oraz władze samorządowe gminy Żerków i powiatu jarocińskiego, aby uczcić 103. rocznicę Bitwy Warszawskiej i obchodzone w tym dniu Święto Wojska Polskiego.

Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Żerkowie reprezentowała pani dyrektor Magdalena Florczak wraz z pocztem sztandarowym i delegacją Samorządu Uczniowskiego pod opieką pana Roberta Rogackiego. Uroczystości rozpoczął odegrany przez Orkiestrę Dętą Miasta i Gminy Żerków hymn państwowy. Ku czci bohaterów, którzy na przedpolach Warszawy zatrzymali bolszewicką nawałę, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żerkowie oddało salwę honorową, a zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych mieszkańców Żerkowa. Następnie głos zabrał pan burmistrz Michał Surma, który, przybliżywszy historię sierpniowego święta, podziękował zgromadzonym za udział w żerkowskich uroczystościach upamiętniających jedno z największych zwycięstw polskiego oręża.

• Sukcesy Martyny Gendek

•      W dniach 13-17 lipca 2023roku w Dundee w Szkocji odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate WUKF. W tak prestiżowym wydarzeniu wzięła udział uczennica SP w Żerkowie Martyna Gendek. Martyna spisała się dosłownie na medal zdobywając dwa krążki. W kumite drużynowym rotation wraz z koleżankami z reprezentacji zajęła trzecie miejsce, natomiast w konkurencji indywidualnej sanbon shobu zajęła pierwsze miejsce zdobywając tytuł Mistrzyni Świata w swojej kategorii wiekowej i wagwej. Martyna na co dzień trenuje pod okiem Senseia Jacka Kruka w Karate Team Comerto w Orzechowie. Serdecznie gratulujemy Martynie, oraz trenerowi.