• Udział w obchodach Święta Wojska Polskiego

•      Jak co roku, 15 sierpnia na żerkowskim rynku zgromadziły się delegacje, poczty sztandarowe oraz władze samorządowe gminy Żerków i powiatu jarocińskiego, by uczcić przypadające w tym dniu Święto Wojska Polskiego. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z delegacją Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani wicedyrektor Barbary Piekarskiej i pana Roberta Rogackiego. Punktualnie o godz. 12.00 odśpiewano hymn państwowy, a zgromadzone delegacje przy dźwiękach werbli złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych mieszkańców miasta. Następnie głos zabrał pan sekretarz Bartłomiej Nowicki. Podziękował on zgromadzonym za tak liczny udział w żerkowskich obchodach żołnierskiego święta, czym nasza lokalna społeczność oddała należny hołd tym, którzy 102 lata temu zatrzymali na przedpolach Warszawy bolszewicki pochód na Europę.