• Dziękczynna msza św. za rok szkolny 2021/2022

•     3 lipca 2022 r. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żerkowie odprawiona została dziękczynna msza św. za miniony rok szkolny 2021/2022 oraz w intencji bezpiecznych wakacji dla całej społeczności szkolnej. Mszę św. odprawił i homilię wygłosił ks. dziekan Jarosław Gzik. Oprócz nauczycieli i uczniów, w nabożeństwie uczestniczyła delegacja szkoły z dyrektor Magdaleną Florczak i wicedyrektor Barbarą Piekarską na czele wraz z pocztem sztandarowym. Na zakończenie liturgii ksiądz proboszcz podziękował zgromadzonym za wspólną modlitwę, życząc wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

• III Powiatowy Piknik Ekologiczny

•      23 czerwca 2022 w Jarocinie, podczas III Powiatowego Pikniku Ekologicznego "Z Ekologią na Ty", zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i pracy pisemnej na temat: „ Jak ograniczyć ilość odpadów”. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie.
            W konkursie plastycznym "Chronię powietrze – oszczędzam energię" drużyny trzyosobowe zajęły:
            I miejsce - Natalia Mazurek, Michał Kubicki, Wojciech Wieliński (uczniowie klasy IV a),
            III miejsce - Mikołaj Stefaniak, Kacper Wardeński, Jakub Andrzejczak (uczniowie klasy IV a).

Wyróżnienie otrzymały: Maja Walczak, Julia Sieradzka, Zofia Stachowiak (uczennice klasy IV a).

W konkursie  polegającym na napisaniu pracy o sposobach ograniczania odpadów na wyróżnienie zasłużyły: Joanna Rybacka (VIII b) i Marta Pera (VII c).

Opiekunem konkursu była p. Agnieszka Rzepa. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursach i gratulujemy zwycięzcom. Życzymy dalszych sukcesów.

• Pierwsze miejsce w gminnym projekcie "Region czysty na 6"

•      21 czerwca 2022 roku w Jarocinie odbył się festyn ekologiczny „Ekoświętowanie”, podsumowujący projekt „Region czysty na 6”.

Od września 2021 roku do maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w ekologicznym konkursie zbiórki surowców wtórnych organizowanym przez ZGO sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu. W ciągu roku szkolnego zebrali 1185,74 kg nakrętek, 54,82 kg puszek aluminiowych i 799,94 kg baterii .

W festynie uczestniczyli uczniowie klasy 5 b z wychowawcą p. Karoliną Szerle oraz członkowie LOP z opiekunem p. Agnieszką Rzepą. Nasza szkoła spisała się rewelacyjnie, gdyż zajęła  I miejsce w gminie Żerków w zbiórce surowców wtórnych, a tym samym otrzymała nagrodę - voucher o wartości 2000 zł. Nagroda przyznana była również za największą liczbę zebranych puszek aluminiowych, a  klasa V b okazała się najlepsza w całej gminie w zbieraniu surowców. Z kolei Nikola Konieczna, uczennica tej klasy, zebrała największą liczbę baterii w gminie Żerków.

Dziękujemy wszystkim uczniom  za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom, a szkolny koordynator konkursu – p. Agnieszka Rzepa zachęca do udziału w zbiórce w następnym roku.

• Gminny Konkurs Ortograficzny w Dobieszczyźnie

•     3 i 7 czerwca 2022 roku reprezentanci szkół uczestniczyli w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie.

Spośród drugoklasistów najlepiej pokazali się: Blanka Andrzejczak (II b) i Jakub Hyżorek (II a), zdobywając najwyższe miejsce podium. W kategorii klas trzecich II miejsce wywalczyła Nikola Wojciechowska (III a).

Emilia Pawlak (6 a) zajęła II miejsce w kategorii klas 4 – 6. W najstarszej grupie również triumfowali nasi uczniowie: Wiktoria Jezierska (8c) – I miejsce i Oskar Kuźmik (7 c) – III miejsce.

Gratulujemy!

• II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego

•    3 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Jarocinie odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa grupa: Antonina Walczak (IV b), Emilia Cieślak (V b), Oskar Kuźmik (VII c), Julia Szulc (VIII b).

W swojej kategorii wiekowej najlepiej zaprezentowała się Julia Szulc, a drugie miejsce zajął Oskar Kuźmik. Spośród młodszych uczniów na wyróżnienie zasłużyła Antonina Walczak.

Gratulujemy!

• Dzień Dziecka

•     1 czerwca, jak co roku, uczciliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Wszyscy spędzili go aktywnie. Część uczniów uczestniczyła tego dnia w wycieczkach klasowych, a pozostali mieli do dyspozycji różne atrakcje na świeżym powietrzu: piesze wędrówki, krótkie wyjazdy, pobyt na placu zabaw, gry zespołowe. Nie zabrakło również przysmaków.