• Akcja Wesołych Ogrodników

•       W dniach 13-15 maja 2022 r. po raz dwunasty została zorganizowana na terenie ziemi jarocińskiej „Akcja Wesołych Ogrodników”, której celem jest zbiórka funduszy przeznaczonych na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym – podopiecznym jarocińskiej Fundacji „Ogród Marzeń”. Tegoroczną akcję w gminie Żerków tradycyjnie już zainicjowała „Pchla Aukcja”, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie. Z licytacji przekazanych przez uczniów i nauczycieli przedmiotów udało nam się, dzięki aktywności licytujących, uzyskać rekordową kwotę 1045,60 zł!!! Po covidowej przerwie do akcji ruszyli także młodzi wolontariusze z naszej szkoły. Można było ich spotkać przy kościołach w: Żerkowie, Kretkowie, Brzóstkowie, a także przy kaplicy w Dobieszczyźnie, muzeum w Śmiełowie oraz w Delikatesach „Centrum” w Żerkowie. Po raz drugi kwestowaliśmy również w Jarocinie. Dzięki ofiarności naszych darczyńców w puszkach, oddanych Fundacji „Ogród Marzeń”, ostatecznie znalazło się 5531,31 zł!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wsparcia naszej akcji, licytując podczas „Pchlej Aukcji’ lub też wrzucając choćby najdrobniejszy datek do puszek naszych wolontariuszy.

Nasze działania podczas tegorocznej „Akcji Wesołych Ogrodników” wsparli:

Ksiądz Kanonik Jarosław Gzik -  Parafia Żerków

Ksiądz Proboszcz Przemysław Kubiak - Parafia Brzóstków

Ksiądz Proboszcz Michał Wysota -  Parafia Kretków

Delikatesy „Centrum” w Żerkowie.

• Obchody Rocznicy Konstytucji Trzeciego Maja

•      „Witaj Maj, piękny Maj, U Polaków błogi raj”. Słowa te w pełni oddają podniosły nastrój żerkowskich uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja, gdyż po spowodowanej pandemią przerwie mogliśmy znów, wraz z władzami samorządowymi, pocztami sztandarowymi oraz wieloma delegacjami uczcić to majowe święto. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z delegacją Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani wicedyrektor Barbary Piekarskiej i pana Roberta Rogackiego. Uroczystości rozpoczęły się hymnem państwowym, po czym zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem na żerkowskim rynku. Następnie głos zabrał pan burmistrz Michał Surma, który zwrócił uwagę na znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla dziejów naszej ojczyzny, dziękując jednocześnie zgromadzonym na uroczystości pocztom sztandarowym i delegacjom. Radosny charakter żerkowskich obchodów dopełniło świecące słońce, majowa zieleń oraz liczne flagi narodowe, a zatem: „Witaj Maj, piękny Maj, U Polaków błogi raj”.

• Dyskoteka

•       29 kwietnia 2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla społeczności szkolnej dyskotekę karnawałową. Przy muzyce serwowanej przez absolwentkę naszej szkoły Dj-K-Asię bawiło się prawie 130 uczniów. Przez cztery godziny hala sportowa rozbrzmiewała dyskotekowymi hitami oraz feerią świateł. O doskonałej zabawie świadczyły zdarte gardła oraz bolące nogi uczestników imprezy. Jedynym zgłaszanym mankamentem była jasność, która nie do końca odpowiadała dyskotekowym klimatom. Cóż, trzeba będzie zainwestować w rolety do naszej hali 😊

• Wyjazd klasy IVc i VIIc do Jump Space

•       25 kwietnia 2022 r. uczniowie klas IV c i VII c wraz z opiekunami – paniami: Magdaleną Urbańską-Szychta i Iwoną Jaksa-Poniecką oraz panem Robertem Rogackim udali się do Śremu, by w tamtejszym Parku Trampolin „Jump Space” spożytkować nadmiar młodzieńczej energii. Po obowiązkowej rozgrzewce wszyscy rozbiegli się, by korzystać z tamtejszych atrakcji w postaci: basenów z gąbkami, zjeżdżalni, huśtawek oraz rozlicznych trampolin. Odbył się także mecz siatkówki oraz turniej przeciągania liny, gdzie mocą i talentem wykazała się pani Magdalena Urbańska-Szychta. Po dwóch godzinach swawoli słaniający się na nogach ze zmęczenia uczniowie powiedzieli „dosyć” i, jak niepisana tradycja szkolna nakazuje, wycieczkę zwieńczyła wizyta w McDonald’s😊

• Dzień Ziemi w klasie Oa

•       Przedszkolaki z oddziału 0a uczciły w tym tygodniu święto naszej planety, czyli Dzień Ziemi. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć usłyszały jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Co robić, aby nie wyginęły zagrożone gatunki roślin i zwierząt. Na zajęciach plastycznych pokazały jak wykorzystać zużyte butelki plastikowe i kartoniki po lekach do wykonania nowych zabawek - lalek i robotów.