29 kwietnia 2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla społeczności szkolnej dyskotekę karnawałową. Przy muzyce serwowanej przez absolwentkę naszej szkoły Dj-K-Asię bawiło się prawie 130 uczniów. Przez cztery godziny hala sportowa rozbrzmiewała dyskotekowymi hitami oraz feerią świateł. O doskonałej zabawie świadczyły zdarte gardła oraz bolące nogi uczestników imprezy. Jedynym zgłaszanym mankamentem była jasność, która nie do końca odpowiadała dyskotekowym klimatom. Cóż, trzeba będzie zainwestować w rolety do naszej hali 😊
Wyjazd klasy IVc i VIIc do Jump Space
25 kwietnia 2022 r. uczniowie klas IV c i VII c wraz z opiekunami – paniami: Magdaleną Urbańską-Szychta i Iwoną Jaksa-Poniecką oraz panem Robertem Rogackim udali się do Śremu, by w tamtejszym Parku Trampolin „Jump Space” spożytkować nadmiar młodzieńczej energii. Po obowiązkowej rozgrzewce wszyscy rozbiegli się, by korzystać z tamtejszych atrakcji w postaci: basenów z gąbkami, zjeżdżalni, huśtawek oraz rozlicznych trampolin. Odbył się także mecz siatkówki oraz turniej przeciągania liny, gdzie mocą i talentem wykazała się pani Magdalena Urbańska-Szychta. Po dwóch godzinach swawoli słaniający się na nogach ze zmęczenia uczniowie powiedzieli „dosyć” i, jak niepisana tradycja szkolna nakazuje, wycieczkę zwieńczyła wizyta w McDonald’s😊
Dzień Ziemi w klasie Oa
Przedszkolaki z oddziału 0a uczciły w tym tygodniu święto naszej planety, czyli Dzień Ziemi. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi. Podczas zajęć usłyszały jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Co robić, aby nie wyginęły zagrożone gatunki roślin i zwierząt. Na zajęciach plastycznych pokazały jak wykorzystać zużyte butelki plastikowe i kartoniki po lekach do wykonania nowych zabawek - lalek i robotów.
XXII edycja "GÓRY GROSZA"
Po rocznej przerwie spowodowanej nauką zdalną Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Żerkowie ponownie włączyła się w zbiórkę monet, w ramach XXII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom akcji jest pozyskanie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Aby ów szczytny cel połączyć z dobrą zabawą, koordynujący akcję Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na „Największą Klasową Górę Grosza”. Największe „Góry Grosza” usypały:
1. miejsce – klasa IVa
2. miejsce – klasa IIIa
3. miejsce – klasa Vb.
Zwycięzcom gratulujemy!!!
Dodać jednakże należy, iż fantastycznie sprawiła się cała społeczność szkolna, bowiem poprawiliśmy nasz wynik sprzed dwóch lat, usypując z 130715 monet, o wartości 4350,75 zł, „Górę Grosza” o wadze 274,5 kg, czyli ponad ćwierci tony!!! Ten niesamowity efekt uzyskaliśmy dzięki rewelacyjnej współpracy uczniów, motywujących ich do zbiórki wychowawców oraz rodziców, zawsze wspierających szkolne inicjatywy.
Ośrodkowi Kultury i Rekreacji Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie dziękujemy za ufundowanie nagród w naszym konkursie.
Konkurs recytatorski w Tarcach
29 marca 2022 r. w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach odbył się XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Cuda Natury”. Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Szychta (kl. VII a), Julia Szulc (kl. VIII b) oraz Oskar Kuźmik (kl. VII c). Wszyscy troje recytowali znakomicie! Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że Oskar Kuźmik wywalczył pierwsze miejsce, a Julia Szulc zajęła drugą lokatę. Gratulujemy! Dyplomy i nagrody wręczyła przewodnicząca komisji pani Laura Paluszkiewicz oraz dyrektor szkoły pan Sławomir Wilak. Uczniów do konkursu przygotowały polonistki: p. Ilona Królak, p. Anna Wach oraz p. Anna Jezierska.
Wyjazd ósmoklasistów na przedstawienie teatralne
28 marca 2022 roku ósmoklasiści wyjechali do Jarocińskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. "Mały Książę". Przedstawienie bardzo zaciekawiło uczniów. Była to pełna refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Multimedialna oprawa adaptacji, wzbogacona o stworzoną specjalnie w tym celu muzykę, przeniosła młodzież w magiczny świat.
XVI Gminny Konkurs MICKIEWICZ NASZ
25 marca 2022 r. w naszej szkole odbyła się XVI edycja Gminnego Konkursu „Mickiewicz Nasz”. Uczestnicy (52) wraz z opiekunami zgromadzili się w auli im. Zbigniewa Herberta i tam zostali powitani przez p. dyr. Magdalenę Florczak, która przedstawiła komisje konkursowe, przypomniała o obchodzonym przez naszą szkołę jubileuszu oraz akcentowała rolę patrona w życiu młodego człowieka.
Następnie uczestnicy rozeszli się do sal, w których rozgrywane były 3 konkurencje: konkurs wiedzowy, recytatorski i plastyczny. O godzinie 12.00 ponownie wszyscy spotkali się w auli, by poznać wyniki. Pani dyrektor oraz przedstawiciele komisji wręczyli laureatom nagrody, podziękowali za udział oraz zachęcali do obecności podczas kolejnych edycji.
WYNIKI KONKURSU
KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWORCZOŚCI A. MICKIEWICZA:
Kat. IV – VI:
I miejsce: Iga Florczak – SP Żerków
II miejsce: Jan Gola – SP Żerków
Kat. VII – VIII:
I miejsce: Wiktoria Jezierska – SP Żerków
II miejsce: Zuzanna Czaczyk – SP Żerków, Wojciech Jasiński – SP Chrzan
III miejsce: Maja Włodarczak – SP Chrzan
KONKURS RECYTATORSKI:
KAT. I – III:
I miejsce: Damian Dzierla – SP Żerków
II miejsce: Gabriela Kłosowska - SP Komorze Przybysławskie
III miejsce: Michalina Lisiecka – SP Komorze Przybysławskie
KAT. IV – VI:
I miejsce: Maria Surma – SP Żerków
II miejsce: Maria Sroczyńska – SP Komorze Przybysławskie
III miejsce: Klaudia Kościańska – SP Komorze Przybysławskie
KAT. VII – VIII:
I miejsce: Oskar Kuźmik – SP Żerków
II miejsce: Julia Szulc – SP Żerków
III miejsce: Franciszek Pawlaczyk – SP Żerków
KONKURS PLASTYCZNY:
KAT. I – III:
I miejsce: Kinga Plucińska – SP Żerków
II miejsce: Natalia Zaremba – SP Żerków
III miejsce: Julia Podlewska – SP Komorze Przybysławskie
Kat. IV – VI:
I miejsce: Oliwia Antoniewicz – NSP Ludwinów
II miejsce: Patrycja Kuś – SP Dobieszczyzna
III miejsce: Kacper Wardeński – SP Żerków
Kat. VII – VIII:
I miejsce: Anna Stefaniak – SP Dobieszczyzna
II miejsce: Amelia Przybylska – SP Żerków
III miejsce: Wiktora Abramowicz – SP Żerków
Gratulujemy!
Spotkanie z przedstawicielem SANEPIDU
24 marca 2022 roku odbyło się spotkanie uczniów klas siódmych z panią Elżbietą Wejman – przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jarocinie. Dotyczyło ono HIV i AIDS. Uczniowie mogli się dowiedzieć o sposobach oraz objawach zarażenia tym niebezpiecznym wirusem. Uczniowie zostali również poinformowani o prawach, jakie mają osoby żyjące z HIV i AIDS.
Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Symbolem solidarności z osobami zakażonymi HIV oraz chorymi na AIDS i ich rodzinami jest kokardka w kolorze czerwonym.
Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat wirusa i wywołanej przez niego choroby.
Dzień bez plecaka
Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole ogłoszono DZIEŃ BEZ PLECAKA. Podręczniki i przybory szkolne należało spakować w sposób nietypowy. Kreatywne pomysły uczniów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Z uśmiechem i radością przywitaliśmy wiosnę.
Tego dnia chętni uczniowie mogli wcielić się w rolę nauczycieli i prowadzić lekcje, z czego ochoczo korzystali. Kto wie, może niektórzy odkryją w sobie pedagogiczny talent? Koordynatorkami akcji były panie: Joanna Stefaniak i Patrycja Jerzyniak.
Apel
18 marca 2022 roku uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w apelu poświęconym bieżącym szkolnym sprawom. Pani dyr. Magdalena Florczak podziękowała uczniom, rodzicom, wychowawcom oraz organizatorom za zaangażowanie w akcję Góra Grosza. Jej koordynatorem w naszej szkole jest p. Robert Rogacki. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zebrać monety ważące ponad ćwierć tony!
Kolejnym miłym akcentem było wręczenie dyplomów uczestnikom akcji „Kwiatek dla małej i dużej kobietki”, ogłoszonej z okazji Dnia Kobiet. Na środek wystąpili uczniowie z klas: V a, V b, VI a, VII b i VIII a.
Dalsza część apelu dotyczyła przykrych zdarzeń, które miały miejsce w naszej szkole. Pani dyrektor, zwracając się głównie do starszych uczniów, odwoływała się do poczucia odpowiedzialności za własne czyny.
Spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych
9 marca 2022 roku w auli im. Z. Herberta odbyło się spotkanie uczniów klas VIII z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych z terenu ziemi jarocińskiej: LO Jarocin, ZSP 1, ZSP 2 oraz ZSP-B Tarce.
Głównym celem spotkania było zapoznanie ósmoklasistów z propozycjami kierunków kształcenia w danej szkole na nowy rok szkolny 2022/2023.
Spotkanie zostało poprzedzone wystąpieniem przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Uczniów poinformowano o różnych kierunkach zawodów, które mogą realizować na terenie powiatu, spełniając swoje pasje i talenty w szkole branżowej I stopnia.
Wizyta w Teatrze Animacji
Teatr to magia, wyjątkowe wydarzenie, które daje możliwość obcowania z żywą sztuką. 18 lutego 2022r. przedszkolaki z zerówki wybrały się do Teatru Animacji w Poznaniu na spektakl na podstawie tekstu Maliny Prześlugi pt.,, Ja, Bałwan''.
Opowiadał on o trudnych początkowo relacjach bałwana i marchewki, którzy w końcu zostają przyjaciółmi na całe swoje krótkie życie. Dzieci żywo reagowały na zabawne i dramatyczne przygody bohaterów, na koniec nagradzając aktorów zasłużonymi brawami. Szczególnie wzruszająca okazała się scena, w której marchewka, ryzykując posiekaniem, wraca do lodówki i próbuje w niej upchnąć topniejącego przyjaciela. Niektórzy podobno otarli łezkę z oka.
Bal karnawałowy przedszkolaków
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i długo wyczekiwany. Jest atrakcją dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak też było w środę dnia 16 lutego 2022r. w oddziale zerowym.
Już od rana w szkole pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za superbohaterów, wróżki, królewny, księżniczki, zwierzątka i wiele innych postaci z bajek i filmów dla najmłodszych.
Wystrój sali wprowadził radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Nie zabrakło również konkursów, np. z balonikami czy znikającymi krzesełkami.
Powstanie Wielkopolskie
„Wielce Szanowni przedstawiciele Wielkopolski (...) coście nie dali się prześcignąć w spełnianiu obowiązków narodowych, w odpieraniu nacisku przemożnego, coście w pracy organizacyjnej i gospodarczej Polski całej byli przykładem.”
Tymi słowy z balkonu poznańskiego Hotelu Bazar Ignacy Jan Paderewski, zwrócił się do witających go Wielkopolan w przeddzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Powstania, które stało się jedną z najchwalebniejszych kart historii Rzeczypospolitej. Dziś, dumni z dokonań naszych przodków możemy wraz z całą Polską po raz pierwszy świętować Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Wzorem lat ubiegłych, w obchody te włączyła się również młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie. Od wielu bowiem już lat, we współpracy z Kołem Żerków Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, uczniowie naszej szkoły kultywują pamięć zwycięskiego zrywu Wielkopolan, świętując zarówno powstańcze rocznice, jak i czcząc pamięć bohatera naszej ziemi - majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga.
Ich obowiązkiem było pójść by walczyć, naszym - zachować o nich żywą pamięć!
Jasełka
W dniu 21.12.2021r. dzieci z grupy 0a zaprezentowały się swoim rodzicom w przedstawieniu jasełkowym. Do występu przygotowywano się z wielkim zapałem od dłuższego czasu - dzieci uczestniczyły w próbach, a rodzice pracowali nad stworzeniem kostiumów dla swoich pociech. Było to bardzo ważne wydarzenie dla przedszkolaków, ponieważ swoim występem mogli wprowadzić widzów w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była aniołkami, pastuszkami oraz innymi postaciami z różnych świata stron, które kolędowały do szopy z darami dla Dzieciątka.
Po zakończeniu widowiska dzieci otrzymały prezenty od Gwiazdora. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Magdalena Florczak, która w ciepłych słowach podziękowała małym artystom za ciekawy i wzruszający zarazem występ.
Dzień Patrona
17 grudnia 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Program artystyczny, zatytułowany „Z wizytą u Adama…”, prezentowali uczniowie klasy 6a i 6b. Do występu przygotowały dzieci wychowawczynie obu klas – p. Anna Wach i p. Agnieszka Rzepa.
Na urodziny i imieniny wieszcza przybywali bohaterowie jego utworów, m.in. Leszek i Mieszek, Lis, Kozioł, Koza, Kózka, Wilk. Scenki z bajek Mickiewicza zostały zaprezentowane na scenie. Współczesnym akcentem występu był taniec (belgijka), który zgromadzeni mogli podziwiać na zakończenie akademii. Pani dyrektor Magdalena Florczak pogratulowała dzieciom i nauczycielkom interesującego widowiska.
Uroczyste odsłonięcie muralu
17 grudnia 2021 roku, kiedy obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona, nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu przedstawiającego Adama Mickiewicza na tle śmiełowskiego muzeum. Obraz został wzbogacony cytatem z ballady „Romantyczność” („Miej serce i patrzaj w serce!”).
Na uroczystość został zaproszony autor – p. Maciej Tomaszewski oraz przedstawiciele władz samorządowych – p. burmistrz Michał Surma, sekretarz gminy p. Bartłomiej Nowicki i radny p. Przemysław Matan. Przed budynkiem zgromadzili się reprezentanci uczniów oraz poczet sztandarowy. Odsłonięcia muralu dokonali zaproszeni goście wraz z dyrekcją szkoły – p. Magdaleną Florczak oraz p. Barbara Piekarską.
Wycieczka klasy VIb
8 grudnia 2021 r. klasa VI b wyjechała na wycieczkę do Poznania. Młodzież zwiedziła lotnisko z przewodnikiem i zapoznała się z funkcjonowaniem portu. Miała też niepowtarzalną okazję poznania sympatycznych pracowników Ławicy. Drugim punktem programu był pobyt w Termach Maltańskich. Wodne szaleństwo z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu. Zwieńczeniem udanej wycieczki była wizyta w restauracji McDonald’s. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Anna Wach i p. Iwona Jaksa – Poniecka.
Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada 2021 roku, czyli w przeddzień 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej akademii upamiętniającej narodowe święto. Uczniowie klasy IV c, wraz z wychowawczynią – p. Magdaleną Urbańską – Szychtą, przygotowali program artystyczny, który przedstawiał trudne dzieje naszego kraju (od I rozbioru do końca I wojny światowej), walczącego przez ponad sto lat o własną państwowość. Wzmiankom historycznym oraz utworom poetyckim towarzyszył piękny śpiew okolicznościowych piosenek.
Na zakończenie zabrała głos p. dyr. Magdalena Florczak, która podziękowała młodym artystom, a wszystkich uczniów zachęcała do uczczenia Święta Niepodległości.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie