30 stycznia, w czasie ferii zimowych, ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów wyjechała do Jump Parku we Wrześni. Celem wycieczki było aktywne spędzenie wolnego czasu oraz integracja młodzieży. Podczas dwugodzinnego pobytu wśród trampolin i basenów z gąbkami uczestnicy mogli nie tylko zadbać o kondycję, ale także miło spędzić czas w gronie przyjaciół. Uwieńczeniem wyjazdu był posiłek w restauracji McDonald’s. W wycieczce brały udział klasy: IVb, Vc, VIIIb oraz opiekunowie: p. Anna Wach, p. Dorota Wawrzyniak oraz pan Robert Rogacki.
Aktualności
Ferie w Jump Parku
XIX Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
17 stycznia 2020 roku kolejny już raz w naszej szkole odbył się XIX Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VIII. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i klasy VII- VIII. Każda klasa prezentowała jedną kolędę lub pastorałkę wykonaną solo lub przez grupę osób(max 6). Wykonawców oceniała komisja w składzie: p. Elwira Rzepczyk – Mądra (przewodnicząca komisji), p. Monika Zamroczyńska, p. Maria Witkowska, p. Iwona Jaksa – Poniecka. Jury brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretację utworu, warunki głosowe wykonawców, ogólny wyraz artystyczny.
Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu:
a) w kategorii klas IV – VI:I miejsce - klasa VI b ( Wanessa Dziubek, Julia Szulc, Jan Marecki, Igor Bajka), pastorałka: ,, Od serca do ucha",
II miejsce - klasa VI c ( Wiktoria Żakowska), pastorałka: ,, Maleńka Miłość",
III miejsce - klasa Va ( Aleksandra Seidel, Antonina Szychta, Amelia Kowalska), kolęda: ,, Wśród nocnej ciszy",
b) w kategorii klas VII – VIII:
I miejsce - klasa VIII b ( Kalina Dadan), kolęda świąteczna: ,, Noel",
II miejsce - klasa VII c ( Marta Sieradzka), pastorałka: ,, Coraz bliżej święta",
III miejsce - klasa VII a ( Amelia Adamkiewicz, Aleksandra Biskup, Paulina Jędrzejczak, Karolina Ratajczak, Małgorzata Urbaniak), pastorałka: ,, Skrzypi wóz".
Przed Konkursem odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym zaprezentowały się dzieci z klas 0-III. Laureaci tegorocznej edycji otrzymali dyplomy i nagrody ( bony do wykorzystania w sklepie Borys) a uczestnicy konkursu i przeglądu dyplomy i słodki poczęstunek.
Na zakończenie Pani Dyrektor Alina Kasprzak podziękowała wszystkim występującym za pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki oraz nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie tego konkursu: p. Milenie Wydubie i Mirosławowi Biskupowi. Gratulujemy!
Powstanie Wielkopolskie
27 grudnia 2019 roku na żerkowskim rynku zgromadziły się poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy Żerkowa i okolic, czcząc tym samym 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Żerkowie reprezentował poczet sztandarowy wraz z delegacją Samorządu Uczniowskiego. W trakcie uroczystości zgromadzone delegacje złożyły pod pomnikiem poległych i pomordowanych mieszkańców miasta wiązanki kwiatów, wśród których zapłonął znicz pamięci. W taki sposób wielkopolskich powstańców uczciła pielęgniarka Poznańskiego Czerwca’56 – Aleksandra Banasiak, znana jako „siostra Awana”, będąca gościem specjalnym żerkowskich obchodów. Na zakończenie uroczystości burmistrz Michał Surma podziękował zgromadzonym za wspólne świętowanie rocznicy wybuchu zwycięskiego zrywu Wielkopolan, apelując jednocześnie o pielęgnowanie pamięci o tych, którzy 101 lat temu wywalczyli wolność dla tej ziemi.
Jasełka 2019
18.12.2019 r. uczniowie kl. lll a i kl. lll b zaprezentowali społeczności szkolnej jasełka pt. „Ach! Co za noc...". Dzieci wcieliły się w postacie historyczne, ukazujące narodziny Jezusa. Montaż przeplatany był kolędami, pastorałkami oraz tańcem. Scenariusz słowno-muzyczny przygotowała pani Teresa Mielcarek i pani Katarzyna Skowrońska. 22 grudnia ponownie wystawione zostało to świąteczne przedstawienie, tym razem dla społeczności lokalnej. Natomiast 12.01.2020 r. o godz. 1510, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grupa ośmiu dziewczynek - "Gwiazdeczek" z kl. lll a i kl. lll b - zaprezentowała się w układzie tanecznym mieszkańcom Żerkowa i okolic. Choreografię tańca przygotowała pani Teresa Mielcarek i pani Katarzyna Skowrońska. Publiczność była zachwycona! Gratulujemy paniom oraz młodym tancerkom.
Mikołajki
6 grudnia żerkowską podstawówkę odwiedziła mikołajowa rodzinka, której przewodził Mikołaj, wspierany przez Panią Mikołajową i renifera, odpowiedzialnego za transport prezentów. Jeśli ktoś sądził, iż prestiżowi goście przyjechali tu tylko po to, by rozdawać naszej szkolnej gromadce prezenty, ten grubo się pomylił! Rozpoczęła się wizytacja w klasach, podczas której wyjątkowo nie sprawdzano wiedzy, lecz zachowanie. Nie przepuszczono nikomu, nawet nauczycielom. Niestety, okazało się, iż w naszej szkole jest wielu takich, którzy za swe uczynki poczuli rózgę Pani Mikołajowej. By w przyszłości uniknąć podobnych incydentów, szkolna społeczność obiecała poprawę swego zachowania, co mikołajowa rodzinka przyjęła z dużym zadowoleniem. Może dzięki temu za rok otrzymamy troszkę większe prezenty?
Wycieczka do Drezna
Celem wycieczki, na którą wczesnym rankiem 29 listopada wyruszyła ponad czterdziestoosobowa grupa uczniów z żerkowskiej podstawówki, było Drezno. Towarzyszący całej podróży deszcz, skończył się tuż przed celem wyprawy i już w blasku listopadowego słońca można było rozpocząć zwiedzanie stolicy Saksonii. Pierwszym punktem był Dresdner Zwinger–barokowy kompleks pałacowy Augusta II Mocnego. W mieszczącej się tam Galerii Starych Mistrzów, młodzi turyści podziwiali słynną „Madonnę Sykstyńską” Rafaela Santi oraz dzieła: Cranacha, Rubensa, El Greco, Rembrandta i wielu innych malarskich znakomitości. Kolejnym punktem był Salon Matematyczno-Fizyczny ze wspaniałą kolekcją historycznych zegarów i przyrządów naukowych. Zwiedzanie Zwingera zakończyła wizyta w największych na świecie zbiorach porcelany, gromadzących m.in. kunsztowne dzieła miśnieńskich mistrzów oraz porcelanę z Dalekiego Wschodu. Znakomita aura wręcz zapraszała do spaceru po Tarasach Brühla i drezdeńskiej Starówce. Prócz Katedry Świętej Trójcy i pomnika Marcina Lutra, duże wrażenie na wszystkich zrobił „Orszak Książęcy”, czyli składające się z ponad 25. tysięcy ceramicznych kafelków malowidło, ukazujące władającą Saksonią dynastię Wettynów. Zwiedzanie Drezna zakończyła wizyta na zorganizowanym po raz 585. Jarmarku Bożonarodzeniowym –Dresdner Striezelmarkt. Wszechobecne świąteczne dekoracje oraz unoszące się wokół stoisk piernikowe zapachy sprawiły, iż każdy poczuł się już wtedy, jak w tę jedyną w roku Noc Bożego Narodzenia, a był to przecież słoneczny listopadowy dzień. Tak właśnie działa magia Świąt.
Dyskoteka andrzejkowa
28 listopada Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie zorganizował dla społeczności szkolnej dyskotekę andrzejkową. Na parkiecie naszej hali sportowej bawiło się ponad 130 uczniów. Pomimo początkowych trudności technicznych, impreza wypadła znakomicie. Nawet niespodziewana awaria części dyskotekowej iluminacji, nie była w stanie zakłócić dobrej zabawy, bo tylko My tak potrafimy się bawić!
HAPPENING ANTYNIKOTYNOWY
Dnia 20 listopada 2019 roku Szkolne Koło PCK, którego opiekunem jest pani Dorota Wawrzyniak przy wsparciu pani pedagog szkoły Moniki Zamroczyńskiej zorganizowało happening antynikotynowy z okazji Światowego Dnia Rzucenia Palenia Tytoniu, który co roku przypada w trzeci czwartek listopada. Uczniowie już dużo wcześniej rozmawiali na tematy szkodliwości palenia na lekcjach wychowawczych, a na plastyce z panią Elwirą Rzepczyk-Mądrą przygotowali atrapy papierosów i inne gadżety dotyczące nałogów. Uczniowie zrobili transparenty zachęcające do rzucenia palenia lub zniechęcające do palenia. Po wyborach w klasie, do konkursu szkolnego zostały dostarczone po jednym transparencie od klasy.
Wszystkie były wykonane równie starannie, pomysłowo i na temat. Nagrodzone klasy to: klasa VIII b (I miejsce), klasa VII a (II miejsce), klasa VIII a (III miejsca), klasa VII b (IV miejsce), klasa VI a (V miejsca), klasa VII c (VI miejsce), klasa V b (VII miejsce). Pozostałe klasy również otrzymały upominki i dyplomy za udział. Atrakcyjne nagrody zostały zasponsorowane przez p. Magdalenę Mróz z Sanepidu i p. Grażynę Jajczyk z Urzędu Miasta i Gminy w Żerkowie.
Happening został rozpoczęty rozdaniem, następnie pogadanką o szkodliwości palenia, przeprowadzoną przez panią Magdalenę Mróz i panią dyrektor Alinę Kasprzak. Na koniec uczniowie przeszli ulicami miasta Żerkowa z gadżetami promującymi niepalenie papierosów. Członkowie Szkolnego Koła PCK rozdawali ulotki antynikotynowe. Transparenty i plakaty wróciły do klas, aby to święto na dłużej pozostało w pamięciach uczniów.
XIV Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”
21 listopada 2019 r. w naszej placówce odbył się XIV Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”. Przystąpiły do niego wszystkie szkoły znajdujące się na terenie naszej gminy (Chrzan, Komorze, Lubinia Mała, Ludwinów, Dobieszczyzna, Żerków). Poniżej przedstawiamy wyniki:
KONKURS RECYTATORSKI:
KLASY I – III
I miejsce – Maria Sroczyńska (kl. II) – SP Komorze
II miejsce – Klaudia Kościańska (kl. III) – SP Komorze
III miejsce – Maria Surma (kl. II) – SP Żerków
KLASY IV – VI
I miejsce – Antonina Szychta (kl. Va) – SP Żerków
II miejsce – Julia Szulc (kl. VI b) – SP Żerków
III miejsce – Maria Górecka (kl. V) – SP Dobieszczyzna
KLASY VII – VIII
I miejsce – Martyna Śledzińska (kl. VII c) – SP Żerków
II miejsce – Jakub Kucharczyk (kl. VIII a) – SP Żerków
III miejsce – Zofia Taczała (kl. VIII) – NSP Lubinia Mała
III miejsce - Martyna Woźniakowska (kl. VIII b) – SP Żerków
KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA:
KLASY IV – VI
I miejsce – Zuzanna Czaczyk – SP Żerków
II miejsce – Bartosz Skiba – SP Komorze
III miejsce – Maja Kożuch – SP Żerków
KLASY VII – VIII
I miejsce – Alicja Przymus – SP Żerków
II miejsce – Borys Marek – SP Żerków
III miejsce – Weronika Begier – SP Żerków
KONKURS PLASTYCZNY:
KLASY I – III
I miejsce – Antonina Gola – SP Żerków
II miejsce – Lena Misiak – SP Żerków
III miejsce – Nikola Bugaj – SP Żerków
KLASY IV-VI
I miejsce – Joanna Rosiejka – SP Żerków
II miejsce – Oliwia Kłosowska – SP Komorze
III miejsce – Eliza Wieruszewska – SP Dobieszczyzna
KLASY VII – VIII
I miejsce –Aleksandra Górecka – SP Żerków
II miejsce – Nikola Staszewska – SP Komorze
III miejsce – Zofia Jachimczak – SP Żerków
Zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.
Z wizytą w Spichlerzu Polskiego Rocka
19 listopada 2019 r. uczniowie klasy IVb oraz Vc udali się do Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie. Najpierw dzieci wzięły udział w warsztatach, które polegały na ozdobieniu farbami płyt winylowych za pomocą własnoręcznie przygotowanego szablonu. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, a większość wykorzystywanych motywów związana była z muzyką. Później uczniowie wzięli udział w „Questingu Edukacyjnym”. Zajęcia te miały charakter gry, która odbywała się w przestrzeni wystawy muzealnej. Uczestnicy zostali podzieleni na czteroosobowe grupy, z których każda otrzymała mapę i przystąpiła do rozwiązywania zadań. Zabawa ta sprawiła wszystkim ogromną frajdę, a czas spędzony w muzeum bardzo szybko minął. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas: p. Anna Wach oraz p. Robert Rogacki.
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
8 listopada 2019 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 5 a wraz z wychowawczynią – p. Barbarą Piekarską. Zarówno scenografia, jak i stroje młodych artystów nawiązywały do tytułu montażu słowno – muzycznego – „POCIĄG DO WOLNOŚCI”. Wędrówka przez dzieje rozpoczęła się od wspomnienia trzech rozbiorów Polski, zwłaszcza trzeciego, z 1795 roku, w wyniku którego Polska zniknęła z map Europy. Wiele uwagi poświęcono zrywom niepodległościowym, w tym działalności Tadeusza Kościuszki, powstaniom: listopadowemu i styczniowemu. Podkreślano rolę Józefa Piłsudskiego. Wyjaśnianiu tajników trudnej historii ojczyzny towarzyszyła recytacja wierszy o tematyce niepodległościowej oraz śpiew pieśni patriotycznych. W zaprezentowanych utworach: „Ojczyzna” i „Modlitwa za Ojczyznę” akcentowano patriotyzm przejawiający się m. in. w trosce o przyrodę, a także ojczystą mowę.
Po akademii wszyscy uczniowie, nauczyciele a także zaproszeni goście zgromadzili się na żerkowskim rynku, by tam, przy pomniku, wziąć udział w akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 został odśpiewany „Mazurek Dabrowskiego”.
11 Listopada
W samo południe, 11 listopada 2019 roku, na żerkowskim rynku zgromadziły się poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy Żerkowa i okolic, z okazji gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, reprezentował poczet sztandarowy oraz delegacja Samorządu Uczniowskiego. Uroczystości rozpoczął hymn narodowy w wykonaniu orkiestry Dętej MCT, po czym zgromadzone delegacje władz samorządowych, szkół, organizacji i stowarzyszeń, złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych mieszkańców ziemi żerkowskiej. Po odśpiewaniu „Roty”, bracia z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Żerkowie oddali armatni salut. Pocztom sztandarowym, delegacjom i licznie zgromadzonym mieszkańcom miasta i okolic, podziękował burmistrz Michał Surma, zwracając uwagę na doniosłe przesłanie, jakie niesie z sobą data 11 listopada. Uroczystości zakończył występ chóru „Babie Lato” i Orkiestry Dętej MCT.
Wyjazd na mecz Lecha Poznań
14. odsłonę akcji „Kibicuj z Klasą” zaplanowano na 10 listopada, kiedy to Lech Poznań podejmował kielecką Koronę, w ramach 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Tradycyjnie już zaproszenie na mecz otrzymali fani Kolejorza ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie. Organizowany przez Samorząd Uczniowski wyjazd, zgromadził ponad stuosobową grupę, która do Poznania udała się dwoma autokarami, sfinansowanymi przez Urząd Miasta i Gminy w Żerkowie. Na Stadionie Poznań, żerkowscy kibice byli jedną z największych zorganizowanych grup wśród ponad 22-tysięcznej widowni. Tym razem ligowe zmagania oglądali z perspektywy murawy, zasiadając w sektorze tuż przy samej linii bocznej boiska. O pierwszej połowie meczu można szybko zapomnieć, emocje przyniosła dopiero druga część. W 64. minucie Thomas Rogne głową umieścił piłkę w siatce kielczan i cały stadion ogarnęła euforia, niestety przedwcześnie. Po interwencji VAR, sędzia nie uznał bramki i radość zamieniła się w czarną rozpacz, taka to już kibicowska dola. Jednak tuż przed końcem meczu, niebiesko-białe serca jeszcze raz zabiły mocniej, kiedy po strzale Pawła Tomczyka piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości. Pomimo bezbramkowego wyniku, żerkowscy fani mieli ogromne powody do radości, bowiem po meczu do ich sektora podeszli Lechici, dziękując za doping. Cóż, wynik szału nie robi, ale przybicie „piątki” z Christianem Gytkjærem – tego się nie zapomina!
Uczniowskie Światełko Pamięci
Tradycyjnie już, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie zorganizowali kolejną edycję akcji „Uczniowskie Światełko Pamięci”. Swą wędrówkę po miejscowych nekropoliach rozpoczęli od cmentarza parafialnego, gdzie znicze zapłonęły na grobach nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. Pamiętali również o ofiarach konfliktów XX wieku, upamiętnionych nowo powstałą mogiłą przy północnej furcie cmentarza, tablicą na ścianie kaplicy cmentarnej oraz pomnikiem na żerkowskim rynku. W tym szczególnym czasie, gdy żadna z mogił nie powinna być zapomniana, młodzież odwiedziła dawne nekropolie, gdzie spoczywają mieszkańcy Żerkowa różnych wyznań. Uczniowskie światełko ustawili pod krzyżem, na miejscu cmentarza katolickiego przy ulicy Kolejowej. Następnie udali się do pobliskiego lasu, gdzie znajdują się pozostałości nekropolii żydowskiej, zniszczonej przez Niemców w 1940 roku. Na zakończenie odwiedzili cmentarz ewangelicki, gdzie ich obecność zbiegła się z obchodzonym w tym dniu Świętem Reformacji. Wtedy to, według tradycji, Marcin Luter przybijając do drzwi katedry w Wittenberdze 95 tez, zapoczątkował Reformację, do której odwoływali się spoczywający w tym miejscu żerkowscy luteranie. Organizowana od wielu lat akcja, ma na celu nie tylko oddanie należnej czci i szacunku zmarłym, pozwala również niejako w praktyce, zetknąć się z przeszłością naszej „małej ojczyzny”. Dostrzec można wówczas, iż nasze miasto zamieszkiwała wielonarodowa i wielowyznaniowa wspólnota, która opierając się na wzajemnym szacunku i tolerancji, zgodnie tworzyła społeczność „Żerkowa – miasta trzech kultur”.
AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
14 października 2019 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia rano w żerkowskim kościele została odprawiona msza św. w intencji zmarłych pracowników szkoły. Później uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście obejrzeli w szkolnej auli program artystyczny w wykonaniu młodzieży klas VII b i VII c, którą do występu przygotowały wychowawczynie: p. Magdalena Urbańska – Szychta oraz p. Beata Styś.
Pierwsza część poświęcona była podziękowaniom skierowanym do nauczycieli, co podkreślały recytowane utwory poetyckie i piosenka „Twarze”. W drugiej części uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. „Skąd wziął się nauczyciel na świecie?”, które z przymrużeniem oka pokazywało trud pracy pedagoga. Najpierw tytułowy bohater zawitał w Raju, później w Piekle, by ostatecznie pojawić się na Ziemi. W każdej ze wspomnianych przestrzeni nauczyciel zmagał się z problemami, ale, nawet w trudnej sytuacji, potrafił odnaleźć optymistyczny element.
Na zakończenie uroczystości wszystkim pracownikom szkoły złożono życzenia .
Noc Bibliotek 2019
W naszej szkole 11 października miało miejsce niecodzienne wydarzenie, była to kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Udział w niej wzięli uczniowie klasy VIII b wraz z opiekunami Dorotą Wawrzyniak i A. Mańczak-Rapczynską. Hasłem Nocy Bibliotek 2019 było „ Znajdź wspólny język”. Postanowiliśmy ten czas wykorzystać na zajęcia nt hejtu i mowy nienawiści. Zajęcia przeprowadzone przez Agnieszkę Mańczak-Rapczynską miały za zadanie uwrażliwić dzieci na to jak często zapominamy o tym, że słowo potrafi bardzo zranić. Cześć warsztatową rozpoczęliśmy od filmu „Zamiast hejtować zyskaj przyjaciela”. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w zajęcia, które zakończyły się wspólnym wykonaniem plakatu „Każdy inny, wszyscy równi”.
Ósmoklasiści na „Zemście”
8 października 2019 r. uczniowie klas ósmych wybrali się do Jarocińskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie „Zemsta”. Młodzież mogła podziwiać artystów z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu, który zaprezentowali najbardziej znane dzieło Aleksandra Fredry. Uczniowie, oglądając spektakl, mieli okazję przypomnienia sobie poznanej w klasie VII lektury. Celem wyjazdu było rozbudzenie zainteresowań teatralnych, wychowanie poprzez sztukę oraz przygotowanie widza do świadomego i krytycznego korzystania z dorobku polskiej literatury. Organizatorkami wycieczki były polonistki: p. Ilona Królak i p. Anna Wach oraz bibliotekarka – p. Iwona Jaksa –Poniecka.
Dzień Chłopca
Tradycyjnie już z okazji Dnia Chłopca, Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień z krawatem”. W tym dniu na cześć naszych chłopaków, cała społeczność szkolna założyła ten charakterystyczny element męskiej garderoby. Już od samego rana szkolne korytarze wypełniały się eleganckim tłumem pod krawatami. Modowi koneserzy założyli nawet muszki. Zrobiło się bardzo szykownie, a szkoła przypominała wręcz operę podczas otwarcia nowego sezonu. Każda klasa organizowała to święto również w swym gronie, obdarowując męską część oryginalnymi upominkami. Obserwując radość naszych Panów, można śmiało stwierdzić, iż dziewczyny doskonale wiedzą „co w męskiej duszy gra”. Wszystkiego Najlepszego Chłopaki!!!
58. Ogólnopolski Rajd Mickiewiczowski
W sobotę, 21 września, wzięliśmy udział w 58. Ogólnopolskim Rajdzie Mickiewiczowskim. Jego organizatorem było PTTK w Jarocinie. Trasy rajdu (piesze i rowerowe) wiodły do Śmiełowa. Po dotarciu na miejsce na uczestników czekała pyszna grochówka. Uczniowie klas IV zwiedzali pałac i zapoznawali się z historią pobytu naszego patrona na żerkowskiej ziemi. W tym czasie pozostałe dzieci brały udział w konkursach oraz innych atrakcjach.
Celem rajdu było upamiętnienie pobytu Adama Mickiewicza w Śmiełowie, popularyzacja turystyki, promowanie czynnego wypoczynku oraz uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody.
Dzień Przedszkolaka
20 września klasa 0A obchodziła Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na kolorowo. Na powitanie otrzymały kolorową czapeczkę i balona. Każdy przedszkolak otrzymany balon ozdobił za pomocą markerów według własnego pomysłu. Następnie odbyła się zabawa w formie konkursu „Kto złapie balona?” Po jej zakończeniu balonami udekorowaliśmy salę. Dzień upłynął na zabawach przy muzyce i dowolnych zabawach z chustą animacyjną Klanzy. Na zakończenie dnia wymyśliliśmy okrzyk, który brzmiał: „Chociaż jestem jeszcze mały, przedszkolak ze mnie wspaniały”.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie