Pokaz doświadczeń z fizyki, chemii i biologii
- 04.11.2024
30 października 2024 roku uczniowie klas 4c, 5a, 5c, 6c oraz 7a, 7b, 7c i 8b uczestniczyli w pokazach gruby ZELEKTRYZOWANI z Lublina.
Mogli czynnie uczestniczyć w eksperymentach z fizyki, chemii oraz biologii.
Wszyscy byli zachwyceni.
Szczepienia przeciw wirusowi HPV w naszej szkole!
- 04.11.2024
Od początku września Szkoła Podstawowa w Żerkowie bierze udział w ogólnopolskim programie szczepień przeciw wirusowi HPV.
Wirus brodawczaka ludzkiego jest przyczyną wielu chorób nowotworowych zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Zaszczepić w szkole mogą się uczniowie, którzy ukończyli 9 lat do 14 roku życia. 29 października 2024 r. odbyła się pierwsza tura tych szczepień. W murach naszej szkoły gościliśmy panią doktor Aleksandrę Leśniak wraz z panią pielęgniarką Mirosławą Świerczyną z POZ Szpital w Jarocinie. Zaszczepionych zostało 20 uczniów. Akcja szczepień trwa do 2030 roku.
Zachęcamy do skorzystania z takiej możliwości i zadbania o zdrowie młodego pokolenia!
Wyjazd czwartoklasistów na przedstawienie „Pan Kleks”
- 04.11.2024
25 października 2024 roku uczniowie klas czwartych udali się do Jarocińskiego Ośrodka Kultury, gdzie mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Pan Kleks”, przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacyjny z Wrocławia. Twórcy dość wiernie odwzorowali oryginalny tekst autorstwa Jana Brzechwy. Wykorzystali, jak w słynnej adaptacji filmowej, piosenki, ale przedstawili je w nowych aranżacjach. W konstruowaniu scenografii pomogły nowoczesne możliwości technologiczne. Spektakl bardzo spodobał się młodym widzom.
Uczniowskie Światełko Pamięci
- 01.11.2024
Wzorem lat ubiegłych, w ostatnim dniu października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie wraz z opiekunem Robertem Rogackim, odwiedzili żerkowskie nekropolie w ramach akcji „Uczniowskie Światełko Pamięci”. Całość rozpoczęła się od cmentarza parafialnego, gdzie znicze zapłonęły na grobach nauczycieli i pracowników oświaty. Następnie udali się na nieczynne nekropolie: katolicką przy ulicy Kolejowej, ewangelicką u zbiegu ulic Cmentarnej i Mickiewicza oraz żydowską w pobliskim lesie, gdzie zgodnie z tradycją hebrajską pozostawili kamienie, będące symbolem pamięci o zmarłych. Szczególnego znaczenia nabrała wizyta na cmentarzu ewangelickim, zbiegła się bowiem z obchodzonym 31 października Świętem Reformacji, będącym wspomnieniem wystąpienia Marcina Lutra, które w 1517 roku zapoczątkowało ruch reformacyjny.
Cieszy fakt, iż coraz więcej młodych ludzi odwiedza żerkowskie nekropolie, szczególnie zaś te zabytkowe. Pozostawiane tam znicze i kamienie są bowiem dowodem ciągle żywej idei „Żerkowa – miasta trzech kultur”.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych