•

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „CZ Program Narodowy Rozwoju Czytelnictwa Yo.. BIBLIOTEKA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI 26.04.2024 GODZ. 17:30 WARSZTATY DLA DOROSŁYCH MŁODZIEŻY POPROWADZI MAGDALENA SOKOŁOWSKA-LEGER INICJATYWA ODDOLNA „CHODŹ NAMI WSPÓŁTWORZYĆ TRZECIE MIEJSCE" REALIZOWANA RAMACH PROJEKTU BIBLIOTEKAN NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI" PRZEZ BIBLIOTEKĘ PUBLICZNĄ MIASTAI GMINY JAROCIN BUDOWANIE NA RÓZNORODNOŚCI RAMACH REALIZACJI PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA2. LATA 2021- 2026, |SPOŁECZNOŚĆ WYCIĄGNIĘCIE REKI BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA GMINY ŻERKÓW DOFINANSOWANO ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY DZIEDZICTWA NARODOWEGO KIERUNEK INTERWENCJI BLISKO- |LOKALNOŚĆ JAROCIN BIBLİNITEKA WINY Yeno Peewad Crotetes Ministerstwo Kultury DziedzictwaN Narodowego MrewwrsidisWentan MASODOWE KULTURY”

• 25.03.2024
        •      Kolejny raz 21 marca uczniowie wykazali się nietuzinkowymi pomysłami. To właśnie w pierwszy dzień wiosny mogli przynieść szkolne przybory w czymś, co zastąpiłoby tradycyjny plecak. Trzeba przyznać, że, mimo kolejnej edycji akcji, uczniowie imponują pomysłowością.

W tym roku nie zabrakło dużej liczby torebek pożyczonych od mamy, koszyków na zakupy od babci, czy też wiaderek z ogródka. Największa oryginalnością wykazały się dzieci, które swoje szkolne przybory przywiozły na deskorolce, przyniosły w grillu ogrodowym, czy w transporterku dla kota lub ciągniętym wózku sklepowym. Jesteście NAJLEPSI !! Szykujcie pomysły na kolejny rok;)

• Wyjazd klas szóstych do Jarocińskiego Ośrodka Kultury

• 22.03.2024
        •      21 marca 2024 roku uczniowie klas szóstych udali się do Jarocińskiego Ośrodka Kultury, by obejrzeć przedstawienie „Hobbit”, przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.

Co ciekawe, uczniowie nie tylko oglądali, ale także zostali zaangażowani w występ. Już w pierwszej scenie sztuki Thorin wybrał grupę chętnych, którzy mieli pomóc bohaterom w wyprawie na Samotną Górę. Młodzi odbiorcy sztuki (w tym nasi uczniowie) trzykrotnie gromadzili się na scenie. Taki zabieg twórców bardzo spodobał się publiczności, o czym świadczyła entuzjastyczna reakcja.

• Wieczornica z okazji 105. rocznicy  zakończenia Powstania Wielkopolskiego
        • Wieczornica z okazji 105. rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego

• 24.03.2024
        •       17 marca 2024 roku żerkowscy harcerze z 33. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Mikołaja Kopernika zaprosili mieszkańców Żerkowa na wieczornicę z okazji 105. rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego. Gościem specjalnym imprezy była Schola „Cieleckie Słowiki” z dyrygentem Patrykiem Urbaniakiem.

Zorganizowana w auli Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie uroczystość rozpoczęła się od „Roty”, po czym zgromadzonym zaproponowano wspólne śpiewanie pieśni powstańczych. Posiłkując się rozdanymi przez harcerzy śpiewnikami, wykonano m.in. utwory: „Marsylianka Wielkopolska”, „Gdy szedłem raz od Warty” oraz „Hej, druhowie”. Goście z Cielczy, oprócz wsparcia muzycznego wieczornicy, zaprezentowali również kilka pieśni, wśród których znalazła się kompozycja „Ojczyzno ma”. Pomiędzy utworami prowadzący imprezę druhowie: Ewa Marek-Skiba oraz Kamil Mikołajczak przedstawili historię Powstania Wielkopolskiego. Doskonałym zaś dopełnieniem powstańczego klimatu był prezentowany na scenie mundur, a także broń z epoki.

Imprezę zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, po czym przewodniczący Rady Miejskiej Żerkowa - p.Wojciech Gałązka oraz dyrektor żerkowskiej szkoły - p.Magdalena Florczak podziękowali harcerzom za zorganizowanie wieczornicy, a przybyłym mieszkańcom - za wspólne wykonanie powstańczych pieśni. Czy może być bowiem coś bardziej wielkopolskiego niż wspólny śpiew? W okresie zaborów Wielkopolanie w ten sposób manifestowali swą polskość wobec pruskiego zaborcy, my zaś pielęgnujemy tym sposobem naszą pamięć o bohaterach Wielkopolskiej Insurekcji.

• Wyjazd klas piątych do Jarocińskiego Ośrodka Kultury

• 18.03.2024
        •      15 marca 2015 roku uczniowie klas piątych udali się do Jarocińskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie przygotowane przez artystów wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji. Spektakl „Dzieci sieci” miał charakter profilaktyczny, bowiem jego celem była przestroga przed tworzeniem fałszywego wizerunku w rzeczywistości wirtualnej; może to mieć dotkliwe i całkiem realne konsekwencje, zwłaszcza dla młodych ludzi.

Przedstawienie zrealizowano z wykorzystaniem nowoczesnej scenografii, dzięki czemu uczniowie mogli nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć liczne komunikaty pojawiające się w przestrzeni wirtualnej. Zakończenie opowieści akcentowało wartość prawdziwej przyjaźni.

Piątek 03.05.2024