Strona główna
🌞Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
Zakończenie roku szkolnego to moment, na który wszyscy długo czekaliśmy. Po miesiącach nauki, wysiłku i wspólnej pracy, nadszedł czas na zasłużony odpoczynek.
Życzymy Wam, aby te wakacje były pełne słońca, uśmiechu i niezapomnianych przygód. Niech przyniosą wytchnienie, radość i czas spędzony z bliskimi. Nabierajcie sił, odkrywajcie nowe pasje i cieszcie się każdą chwilą!
🎓Drodzy Ósmoklasiści,
Zakończyliście ważny etap swojej edukacji – czas szkoły podstawowej. Gratulujemy Wam wytrwałości, sukcesów i odwagi, z jaką podejmowaliście codzienne wyzwania. Jesteśmy z Was dumni!
Przed Wami nowe możliwości, nowe szkoły i nowe przyjaźnie. Życzymy Wam odwagi w podejmowaniu decyzji, wiary w siebie i niegasnącej ciekawości świata. Idźcie śmiało w przyszłość, budując ją zgodnie ze swoimi marzeniami.
Powodzenia na nowej drodze – zawsze będziemy trzymać za Was kciuki!
Akcja Żonkile
- 22.04.2025
16 kwietnia 2025 roku, w przeddzień 82. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie, uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, wzięli udział w organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Opowiadający o historii żydowskiej dzielnicy w Warszawie film „Muranów – Dzielnica Północna”, stał się przyczynkiem do zagłębienia w dzieje społeczności żydowskiej w naszym mieście. Prócz przybliżenia jej specyfiki, przywołano światowej sławy postacie, malarza i drzeworytnika Jakoba Steinhardta, którego prace ozdabiały pawilon Palestyny na Wystawie Światowej w Nowym Jorku oraz neurologa Alberta Wojciecha Adamkiewicza, który opisał tętnicę korzeniową wielką, zwaną odtąd tętnicą Adamkiewicza. Zwieńczeniem akcji było złożenie symbolicznych żonkili na jednej z ocalałych macew cmentarza żydowskiego, niemym świadku rugowania przez hitlerowskiego okupanta śladów żydowskiej społeczności Żerkowa.
Druga sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa
- 22.04.2025
15 kwietnia 2025 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków, odbyła się druga sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa. Po zatwierdzeniu protokołu z sesji inauguracyjnej, przyjęto uchwały w sprawie wyboru organów statutowych. Następnie radni pochylili się nad zgłoszonym podczas poprzedniej sesji wnioskiem, o umieszczenia stojaków rowerowych przy szkołach naszej gminy oraz propozycjami dla Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego na ofertę kulturalno-rekreacyjną dla dzieci i młodzieży. W punkcie „Sprawy różne” wiceprzewodnicząca Maria Surma dopytywała o nawiązanie współpracy ze schroniskiem dla zwierząt w Radlinie, zaś radny Dawid Tomaszewski zainteresował się pracami nad biblioteką miejską i szansami na realizację ścieżki rowerowej do Śmiełowa. Na zakończenie głos zabrał pan burmistrz Michał Surma, zwracając uwagę radnym, iż w tym właśnie punkcie mają możliwość dopytywania władz samorządowych o sprawy gminne, po czym zaprezentował zgromadzonym projektowaną obwodnicę Żerkowa. Tym samym radni Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa, jako jedni z pierwszych, zapoznali się z udogodnieniami, które w najbliższej przyszłości usprawnią system komunikacyjny naszej gminy.
Lekcja z Mistrzem
- 11.04.2025
9 kwietnia 2025 r. o godz. 9.00 odbyła się „Lekcja z Mistrzem”. Do udziału w lekcji zaproszony został Jgor Bogaczyński - aktualny Mistrz Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, sprinter w biegach sztafetowych 4x400m. Podczas lekcji została przybliżona dzieciom sylwetka Jgora, który jest absolwentem szkoły w Żerkowie. Następnie Igor opowiedział o swojej drodze do kariery sportowej, od uczestnictwa w zawodach szkolnych do udziału Igrzyskach olimpijskich. Dzieci z dużym zaangażowaniem dopytywały o treningi, dietę, ilość spędzonego czasu poza domem, obozy i zgrupowania oraz medale, które Igor zdobył podczas startów zarówno krajowych, jak europejskich. Spotkanie zostało zakończone kilkunastominutową rozgrzewką przeprowadzoną przez Mistrza i pamiątkowym zdjęciem z gościem.
Wojewódzki Turniej Białych Piór
- 08.04.2025
Wojewódzki Turniej Białych Piór to jeden z największych konkursów w Wielkopolsce skierowany do młodych poetów i pisarzy ze szkół podstawowych. Do udziału w konkursie zgłaszają się uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych. W tegorocznej 44 edycji uczestniczyło 369 uczniów ze 125 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
Wśród tak licznej konkurencji nagrodzone zostały dwie uczennice p. Anny Pateckiej, polonistki z naszej szkoły.
Maria Surma z klasy 7c została laureatką i zajęła I miejsce w kategorii utworów pisanych prozą za opowiadanie pt. Perspektywa. To świetnie napisana opowieść o różnicy spojrzeń na świat i zmianie sposobu myślenia poprzez rozmowę z kimś zupełnie nieoczekiwanym. Marzena Walczak z klasy 6b została wyróżniona za utwór poetycki pt. Serce kompasem życia, w którym opowiedziała niebagatelnych zasadach codzienności.
Jesteśmy niezwykle dumni z tego olbrzymiego sukcesu i mamy nadzieję, że dziewczyny zainspirują innych do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.
Godziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych