• Dyskoteka
          • Dyskoteka

          •      Jak to możliwe, by w piątkowe popołudnie 26 stycznia 2024 r., tłumy uczniów klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, z radością zdążały do swej szkoły? I to po tygodniu ciężkiej nauki  w szkolnej ławie! Odpowiedź może być tylko jedna – Samorząd Uczniowski organizuje dyskotekę! Tym razem na uczniowską brać nie czekały bowiem sprawdziany, kartkówki, albo inne tego typu szkolne „atrakcje”, lecz potężny set klubowej muzyki, serwowany przez DJ „Meika”. Przez cztery godziny, nasza hala sportowa stała się miejscem rewelacyjnej zabawy, gdzie w blasku dyskotekowych świateł bawiło się ponad 140-osobowe grono uczniów. Euforia bawiących się, jak i coraz liczniej zapełniane przez zmęczonych imprezowiczów ławki, to najlepsza recenzja naszej dyskoteki. Jak karnawał, to karnawał…

        • Spotkanie z przedstawicielką Cechu Rzemiosł Różnych oraz Kopalni Gazu w Radlinie
          • Spotkanie z przedstawicielką Cechu Rzemiosł Różnych oraz Kopalni Gazu w Radlinie

          •     Aby pomóc naszym uczniom w wyborze dalszej drogi kształcenia, w środę 17 stycznia 2024 roku zorganizowano spotkanie informacyjne. Uczestniczyli w nim uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie wraz  z wychowawczyniami, dyrekcja szkoły oraz przedstawicielka Cechu Rzemiosł Różnych z Jarocina i reprezentant Kopalni Gazu Ziemnego w Radlinie. Inicjatywa miała na celu  ułatwienie  uczniom i ich rodzicom podjęcie decyzji dotyczących wyboru szkoły ponadpodstawowej i zawodu oraz związanym z tym poszukiwaniem miejsca praktyk. Spotkanie rozpoczęła przedstawicielka jarocińskiego Cechu Rzemiosł, Pani Dominika Błaszczyk, która  zaprezentowała typy szkół ponadpodstawowych. Przedstawiła także specyfikę kształcenia w szkole branżowej, a także szeroki wachlarz profesji, jaki oferuje ich instytucja. Młodzież otrzymała również foldery z najważniejszymi informacjami branżowymi, a korzyści płynące z wyboru tej ścieżki edukacyjnej zaprezentowane zostały w materiale filmowym.

                 W drugiej części absolwent naszej szkoły, a obecnie przedstawiciel Kopalni Gazu Ziemnego w Radlinie, a w zasadzie PGNiG Grupa ORLEN, inż. Paweł Kantorski, przybliżył specyfikę pracy górnika naftowego oraz znaczenie tej branży dla bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Opowiadał o swojej drodze edukacyjnej, poszukiwaniach, rozwoju i studiach, a także o obecnej sytuacji zawodowej. Podpowiadał uczniom, jakie cechy i wartości cenione są przez pracodawców. Ale przede wszystkim motywował i zachęcał młodych ludzi do podejmowania prób, szukania pasji oraz do działania, także o charakterze wolontaryjnym. Swe wystąpienie Pan Paweł zakończył konkluzją mówiącą o tym, iż wybór zawodu jest bardzo ważny, bowiem praca winna być przyjemnością, a nawet pasją, co powoduje, że nie traktujemy jej jako zła koniecznego, ale formę samodoskonalenia i rozwoju. Dzięki temu zdobywamy kolejne szczeble awansu zawodowego, osiągając nie tylko korzyści materialne, ale i szeroko pojęty szacunek w społeczeństwie.

        • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
          • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

          •       Dnia 19 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas      IV – VIII. Dzień wcześniej odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek dla klas 0 – III. Celem organizowania konkursu i przeglądu jest kultywowanie Świąt Bożego Narodzenia, prezentacja talentów muzycznych, integracja społeczności szkolnej oraz rozbudzanie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Komisja pod przewodnictwem pani Dyrektor Magdaleny Florczak wyłoniła zwycięzców konkursu w klasach IV - VIII biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, walory wokalne uczestników, ogólny wyraz artystyczny oraz dodatkowe atuty uczestników np. stroje, rekwizyty.

            Laureatami konkursu w klasach IV – V zostali:

             

            I miejsce klasa Vc

            II miejsce klasa Vb

            III miejsce klasy IVa i IVb

            wyróżnienie klasy Va i IVc

             

             W kategorii klas VI – VIII zostali:

             

            I miejsce klasa VIa

            II miejsce klasa VIb

            III miejsce klasy VIc i VIIIa

            wyróżnienie  klasa VIIa

             

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz skromne upominki.

            Organizatorami konkursu i przeglądu byli Milena Wyduba i Mirosław Biskup.

             

        • IV wykład "Kolorowego Uniwersytetu"
          • IV wykład "Kolorowego Uniwersytetu"

          •      16 stycznia 2024 roku, studenci z klasy IVa ze szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, wraz z opiekunami: Robertem Rogackim i Magdaleną Urbańską-Szychta, udali się na Wydział Socjologii UAM, by zastanowić się nad jakże frapującym zagadnieniem – czy z nudów naprawdę można umrzeć?  Prowadząca zajęcia dr Małgorzata Kubacka z Zakładu Teorii i Badań Praktyk Społecznych, wraz ze swymi wirtualnymi asystentami – kotem Filemonem i psem Reksiem, poprosili słuchaczy o wyjaśnienie, czym właściwie owa nuda jest? Jak to zwykle bywa na zajęciach „Kolorowego Uniwersytetu”, padło mnóstwo różnorodnych i często zaskakujących odpowiedzi, które podzielono na rodzaje, zgodnie z systematyką nudy prof. Thomasa Goetza. I wtedy okazało się, że…. Tak naprawdę, to nuda, nudzie nie równa. A co najlepiej pomaga na nudę?! Oczywiście taniec, do którego na zakończenie zajęć zaprosiła studentów dr Małgorzata Kubacka.

            Na nudę nie narzeka jednak klasa IVa z żerkowskiej podstawówki, bowiem już za miesiąc udaje się na kolejne zajęcia „Kolorowego Uniwersytetu”, tym razem na  Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Żerkowie
        • 62 740 38 95 62 740 30 15
        • ul. Cmentarna 10 63-210 Żerków Poland