W samo południe 3 maja 2025 roku na Rynku w Żerkowie zebrały się władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz delegacje szkół, instytucji i organizacji, by uczcić uchwaloną przed 234. laty Konstytucję. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy wraz z delegacją Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani dyrektor Magdaleny Florczak i pana Roberta Rogackiego. Uroczystości rozpoczęły się hymnem państwowym, po czym zgromadzone delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych i pomordowanych mieszkańców miasta. Po salwie honorowej Bractwa Kurkowego, głos zabrał pan burmistrz Michał Surma. Przybliżywszy znaczenie dzisiejszego święta, zauważył, iż nasze obchody stają się coraz bardziej okazałe, także dzięki coraz liczniejszemu gronu mieszkańców obecnych na żerkowskim Rynku. W słowa te doskonale wpisała się zarówno Orkiestra Dęta MCT Żerków jak i Zespół Śpiewaczy „Senior”, które wykonując wiązankę okolicznościowych utworów, uświetniły żerkowskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.
Święto Narodowe Trzeciego Maja
Góra Grosza
1 kwietnia 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie odbył się finał szkolnej edycji akcji „Góra Grosza 2025”. Choć data finału jednoznacznie kojarzy się z humorem i psotami, nasza Góra Grosza w żadnej mierze nie okazała się primaaprilisowym żartem. Z zebranych monet usypaliśmy bowiem prawdziwą górę o wadze 220 kg i rekordowej wartości ponad 5200 zł!!! Zebrane środki zasilą „Towarzystwo Nasz Dom”, gromadzące fundusze na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną.
Tradycyjnie już nasza zbiórka miała formę zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski konkursu na „Największą Klasową Górę Grosza”. Czas zatem ogłosić zwycięzców:
I miejsce – klasa IIIc
II miejsce – klasa Va
III miejsce – klasa 0a
Laureatom gratulujemy, szczególnie zaś klasie IIIc, która już trzeci rok z rzędu usypała najbardziej okazałą Górę Grosza!!!
Sukces tegorocznej akcji nie byłby jednak możliwy bez wspólnego wysiłku całej społeczności naszej szkoły. Dziękujemy zatem: uczniom za zaangażowanie, wychowawcom klas i świetlicy za motywację, rodzicom za organizowanie domowych zbiórek oraz tradycyjnie już sklepikowi szkolnemu za przekazane monety. Specjalne podziękowania kierujemy do Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie, które jak co roku ufundowało nagrody w naszym konkursie.
Akcja Żonkile
16 kwietnia 2025 roku, w przeddzień 82. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie, uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, wzięli udział w organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Opowiadający o historii żydowskiej dzielnicy w Warszawie film „Muranów – Dzielnica Północna”, stał się przyczynkiem do zagłębienia w dzieje społeczności żydowskiej w naszym mieście. Prócz przybliżenia jej specyfiki, przywołano światowej sławy postacie, malarza i drzeworytnika Jakoba Steinhardta, którego prace ozdabiały pawilon Palestyny na Wystawie Światowej w Nowym Jorku oraz neurologa Alberta Wojciecha Adamkiewicza, który opisał tętnicę korzeniową wielką, zwaną odtąd tętnicą Adamkiewicza. Zwieńczeniem akcji było złożenie symbolicznych żonkili na jednej z ocalałych macew cmentarza żydowskiego, niemym świadku rugowania przez hitlerowskiego okupanta śladów żydowskiej społeczności Żerkowa.
Druga sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa
15 kwietnia 2025 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków, odbyła się druga sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa. Po zatwierdzeniu protokołu z sesji inauguracyjnej, przyjęto uchwały w sprawie wyboru organów statutowych. Następnie radni pochylili się nad zgłoszonym podczas poprzedniej sesji wnioskiem, o umieszczenia stojaków rowerowych przy szkołach naszej gminy oraz propozycjami dla Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego na ofertę kulturalno-rekreacyjną dla dzieci i młodzieży. W punkcie „Sprawy różne” wiceprzewodnicząca Maria Surma dopytywała o nawiązanie współpracy ze schroniskiem dla zwierząt w Radlinie, zaś radny Dawid Tomaszewski zainteresował się pracami nad biblioteką miejską i szansami na realizację ścieżki rowerowej do Śmiełowa. Na zakończenie głos zabrał pan burmistrz Michał Surma, zwracając uwagę radnym, iż w tym właśnie punkcie mają możliwość dopytywania władz samorządowych o sprawy gminne, po czym zaprezentował zgromadzonym projektowaną obwodnicę Żerkowa. Tym samym radni Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa, jako jedni z pierwszych, zapoznali się z udogodnieniami, które w najbliższej przyszłości usprawnią system komunikacyjny naszej gminy.
Lekcja z Mistrzem
9 kwietnia 2025 r. o godz. 9.00 odbyła się „Lekcja z Mistrzem”. Do udziału w lekcji zaproszony został Jgor Bogaczyński - aktualny Mistrz Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, sprinter w biegach sztafetowych 4x400m. Podczas lekcji została przybliżona dzieciom sylwetka Jgora, który jest absolwentem szkoły w Żerkowie. Następnie Igor opowiedział o swojej drodze do kariery sportowej, od uczestnictwa w zawodach szkolnych do udziału Igrzyskach olimpijskich. Dzieci z dużym zaangażowaniem dopytywały o treningi, dietę, ilość spędzonego czasu poza domem, obozy i zgrupowania oraz medale, które Igor zdobył podczas startów zarówno krajowych, jak europejskich. Spotkanie zostało zakończone kilkunastominutową rozgrzewką przeprowadzoną przez Mistrza i pamiątkowym zdjęciem z gościem.
Wojewódzki Turniej Białych Piór
Wojewódzki Turniej Białych Piór to jeden z największych konkursów w Wielkopolsce skierowany do młodych poetów i pisarzy ze szkół podstawowych. Do udziału w konkursie zgłaszają się uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych. W tegorocznej 44 edycji uczestniczyło 369 uczniów ze 125 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
Wśród tak licznej konkurencji nagrodzone zostały dwie uczennice p. Anny Pateckiej, polonistki z naszej szkoły.
Maria Surma z klasy 7c została laureatką i zajęła I miejsce w kategorii utworów pisanych prozą za opowiadanie pt. Perspektywa. To świetnie napisana opowieść o różnicy spojrzeń na świat i zmianie sposobu myślenia poprzez rozmowę z kimś zupełnie nieoczekiwanym. Marzena Walczak z klasy 6b została wyróżniona za utwór poetycki pt. Serce kompasem życia, w którym opowiedziała niebagatelnych zasadach codzienności.
Jesteśmy niezwykle dumni z tego olbrzymiego sukcesu i mamy nadzieję, że dziewczyny zainspirują innych do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.
Kibicuj z Klasą
Jeśli ruszyła runda wiosenna PKO BP Ekstraklasy, to pewne, że wkrótce KKS Lech Poznań zaprosi nas na kolejną edycję akcji „Kibicuj z Klasą”. Tak też i było w sobotę 5 kwietnia 2025 roku, kiedy to ponad stuosobowa grupa kibiców Kolejorza ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, udała się do Poznania, by na Bułgarskiej dopingować Lecha w walce o punkty z Koroną Kielce. Pomimo przenikliwego zimna, potęgowanego przez porywisty wiatr, „na trybunach śpiew, na boisku walka”. Doping jaki stworzyli nasi kibice, wraz z wypełnionym po brzegi Enea Stadionem, dopomógł Lechowi w dwubramkowym zwycięstwie, przybliżającym Kolejorza do mistrzostwa Polski. Mistrzostwa, w którym i my będziemy mieli swój kibicowski wkład, podobnie jak Urząd Miasta i Gminy Żerków, który tradycyjnie już sfinansował nasz wyjazd na Bułgarską.
Sukcesy warcabowe naszych uczniów
XLII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW
XXIII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W GRZE AKTYWNEJ
XXII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W GRZE BŁYSKAWICZNEJ W WARCABACH 100-POLOWYCH
TERMIN – 25-30.03.2025 r. Szklarska Poręba
W zawodach wystartowali zawodnicy z całej Polski. Mistrzostwa przeprowadzono w kategoriach: juniorek i juniorów do lat 8, 10, 13, 16, 19.
Zawody zakończyły się dużym sukcesem uczniów naszej Szkoły.
14 medali!
Rozegrano trzy turnieje: grę klasyczną, aktywną i błyskawiczną.
Zawody stały na wysokim poziomie, ponieważ brali w nich udział mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Świata z poprzednich lat.
Gra klasyczna –
- złoty medal – Wiktoria Bednarek (juniorka do lat 10),
– srebrny medal – Karolina Szkudlarek (juniorka do lat 8),
– srebrny medal – Maja Rydz (juniorka do lat 13),
– srebrny medal – Julian Surma (junior do lat 13),
– brązowy medal – Teresa Bożejewicz (juniorka do lat 8).
Tuż za podium znalazła się Aleksandra Kupś (juniorka do lat 8).
Gra aktywna –
- złoty medal – Wiktoria Bednarek (juniorka do lat 10),
– złoty medal – Adam Przydryga (junior do lat 13),
– srebrny medal – Maja Rydz (juniorka do lat 13),
– brązowy medal – Oskar Hofmański (junior do lat 13).
Gra błyskawiczna –
- złoty medal – Wiktoria Bednarek (juniorka do lat 10),
– złoty medal – Franciszek Żukrowski (junior do lat 13),
– brązowy medal – Danuta Bożejewicz (juniorka do lat 10),
– brązowy medal – Maja Rydz (juniorka do lat 13),
– brązowy medal – Adam Przydryga (junior do lat 13).
Tuż za podium znalazł się Oskar Hofmański.
Szkołę na Mistrzostwach reprezentowali też Jakub Jajczyk, Jan Żukrowski, Wiktor Grzebyszak.
Ze względu na wspaniałe wyniki naszych uczniów do KADRY NARODOWEJ zostali powołani:
Karolina Szkudlarek, Bożejewicz Teresa, Kupś Aleksandra, Wiktoria Bednarek, Julian Surma, Franciszek Żukrowski, Maja Rydz - przez kolejny rok mają możliwości występu na arenie międzynarodowej.
Rekolekcje szkolne
W dniach 26 - 28 marca 2025 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach szkolnych. Prowadził je ojciec Oskar Maciaczyk OFM z Wrocławia.
Dzieci klas I - IV spotykały się z ojcem rekolekcjonistą w kościele o godz. 10.00, a młodzież klas V - VIII
o godz. 12.00.
W pierwszym dniu rekolekcji ojciec Oskar mówił o tym, jak ciężko iść przez życie z bagażem złych uczynków i o tym, że Jezus chce ten ciężar z nas zdjąć w sakramencie pokuty. W kolejnym dniu rekolekcjonista ukazał prawdziwy cel życia każdego człowieka - “żyjesz po to, by kochać”. W ostatnim dniu wielkopostnych spotkań została odprawiona Msza Święta dla każdej z grup, w intencji uczniów, nauczycieli oraz zmarłych nauczycieli naszej szkoły. Na zakończenie ojciec Oskar podziękował dzieciom i młodzieży za udział w rekolekcjach oraz nauczycielom za zapewnienie opieki uczniom.
Do podziękowań dołączył się również proboszcz żerkowskiej parafii, ks. Dominik Juszczak. Dziękował młodym ludziom za obecność w czasie nauk rekolekcyjnych, a na ręce pani dyrektor złożył podziękowania dla nauczycieli za piękne świadectwo wiary.
Lekcja pierwszej pomocy
Dnia 26 marca 2025 roku uczniowie klasy VIa VIb mieli okazję uczestniczyć w edukacyjnej lekcji o udzielaniu pierwszej pomocy przeprowadzonej przez druhów strażaków z OSP Żerniki.
Dzięki pokazom o praktycznym ćwiczeniom dzieci nauczyły się jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia oraz jak udzielać podstawowej pomocy przedmedycznej.
Serdecznie dziękujemy strażakom za ich poświęcony czas, wiedzę i zaangażowanie.
Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”
Dnia 25 marca 2025 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”, w którym wzięło udział 19 uczniów z klas drugich i trzecich. Uczestnicy musieli zmierzyć się z nieznanym wcześniej tekstem. Mieli tylko kilka minut na zapoznanie się z nim. Komisja Konkursowa zwracała uwagę na płynność, poprawność i wyrazistość czytania oraz odpowiednią intonację i interpretację tekstu. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom
swoich umiejętności. Jury w składzie: pani dyrektor Magdalena Florczak, pani Iwona Janicka i pani Iwona Jaksa – Poniecka wyłoniło 2 laureatów. W kategorii klas drugich zwyciężył Jakub Jajczyk z klasy II a, natomiast w kategorii klas trzecich Leon Świerblewski z klasy III c. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał pamiątkowy dyplomy i drobny upominek. Wszystkim uczestnikom życzymy czerpania wielu przyjemności z czytania.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania w Jarocinie.
Drużynowy Powiatowy Konkurs Matematyczny
Uczniowie naszej szkoły, klasy 8 b: Maja Rebelska i Piotr Sieradzki wzięli udział w Drużynowym Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych powiatu jarocińskiego, który odbywał się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Jarocinie. Zajęli 3. miejsce!!!
Gratulujemy!!!
Warsztaty wielkanocne w Hermanowie
Dnia 25 marca 2025 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami brali udział w Warsztatach Wielkanocnych w Hermanowie. Na początku uczniowie ozdabiali doniczkę w motywy wiosenno-świąteczne, w której po pewnym czasie zasadzili cebulki krokusów. Pokonywali też wielkanocny tor przeszkód składający się między innymi z marszu na szczudłach, skoków w worku, łowieniu kaczuszek. Po spożyciu śniadanka korzystali z placu zabaw, z przejażdżki bryczką oraz szukali ukrytych jajek. Korzystanie z tych atrakcji sprawiło dzieciom wiele radości oraz pogłębiło relacje, wzajemne poznawanie się oraz zachęcało do współpracy. Pobyt na świeżym powietrzu spowodował, że uczniowie byli bardzo głodni i z wielkim apetytem zjedli przygotowany dla nich obiadek.
Wiosenna uroczystość – oficjalne otwarcie placu zabaw
„Zapraszamy na plac zabaw”
Jeszcze mamy ciepłe dni, jeszcze słonko mocno świeci
I dlatego na plac zabaw zapraszamy wszystkie dzieci.
Tak zaprasza milusińskich karuzela i huśtawka,
Piaskownica i przeplotnia, a na odpoczynek ławka. […]
Pierwszy dzień wiosny – w tym roku szkolnym - był dniem szczególnie radosnym i wyjątkowym dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie.
Jednym z naszych wspólnych marzeń było utworzenie miejsca, gdzie nasi najmłodsi uczniowie oraz wszystkie dzieci z lokalnej społeczności mogłyby miło spędzać czas na świeżym powietrzu. W tym roku – dzięki przychylności samorządowców: pana Burmistrza Miasta i Gminy Żerków oraz członków Rady Miejskiej – to marzenie mogło się spełnić i przy szkole powstał przepiękny plac zabaw, którego oficjalne otwarcie odbyło się 21 marca 2025 r.
Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas wyjątkowi goście:
- Pan Michał Surma – Burmistrz Miasta i Gminy Żerków
- Pan Bartłomiej Nowicki - Sekretarz Gminy Żerków
- Radni Rady Miejskiej Żerkowa IX kadencji:
Pan Andraszak Grzegorz - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Żerkowa, Pan Bogdan Bożejewicz, Pani Maria Sołtysiak oraz Pan Dominik Żakowski, a także Pani Anna Urbaniak, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół.Na oficjalne otwarcie przybyli także nauczyciele i pracownicy szkoły na czele z Panią Barbarą Piekarską, Wicedyrektor szkoły, przedstawiciele organów uczniowskich, czyli Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa, a także najmłodsi uczniowie z klas pierwszych, drugich, trzecich oraz zerówki, czyli ci, którzy chyba najbardziej cieszą się z powstania placu zabaw przy szkole.
Uroczystość otworzyła Pani Magdalena Florczak, Dyrektor naszej szkoły, która powitała zebranych gości. Dziękując serdecznie włodarzom za realne działania oraz wsparcie finansowe, podkreśliła wagę zmian, które w ostatnim czasie zaszły dzięki temu w szkolnej przestrzeni: po pierwsze poszerzono i na nowo utwardzono teren wokół, czyli powstał bezpieczny plac postojowy przy szkole oraz po drugie powtał nowy plac zabaw na mapie Żerkowa. Należy podkreślić, że poszerzony i utwardzony parking ma na celu znaczną poprawę bezpieczeństwa oraz poprawę organizacji ruchu drogowego - wprowadzenie ruchu jednokierunkowego. Nowo utwardzony plac jest przestronny i przystosowany do potrzeb rodziców, którzy przywożą swoje dzieci do szkoły, a także nauczycieli i innych pracowników. Zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Wykonawcą tej inwestycji było Brukarstwo Usługowe Wald-Bruk Walczyk - Gmina Żerków. Natomiast nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Żerkowie to inwestycja zrealizowana z budżetu Gminy Żerków, która posłuży społeczności szkolnej, przedszkolnej i lokalnej. Wszyscy mamy nadzieję, że stanie się miejscem zabawy i wielu radosnych chwil oraz przyczyni się do promocji aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Po tym merytorycznym przedstawieniu inwestycji, które poczyniono na przełomie 2024 i 2025 roku, przyszedł czas na występ uczniów z klas trzecich, którzy w rymowanym tekście zaprosili wszystkich… na plac zabaw. Następnie nastąpił ten kulminacyjny moment: oficjalne otwarcie placu zabaw. Wiele osób zostało poproszonych o wspólne przecięcie czerwonej wstęgi: p. Burmistrz, p. Sekretarz i Radni, Dyrekcja szkoły, reprezentanci SU i MRM oraz dzieci z klas I-III. Wśród oklasków i radosnych okrzyków kilka słów do zebranych skierował Pan Michał Surma. Burmistrz wyraził swoje zadowolenie i zapewnił o stałej trosce o przestrzeń Żerkowa.
Na zakończenie – zanim dzieci pod opieką wychowawczyń wraz z gaikami i marzannami rozeszły się, by szukać oznak wiosny – wiersz Jana Brzechwy pt.„ Przyjście wiosny” wyrecytowała Antosia z kl. III b. To był bardzo radosny dzień!
Spotkanie integracyjne Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa
W ramach „Akademii Młodego Społecznika”, organizowanej przez żerkowską Fundację „Zerknij Tu”, 19 marca 2025 roku w restauracji „Morena”, odbyło się spotkanie integracyjne radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej Żerkowa. Głównym celem spotkania, było doskonalenie umiejętności z zakresu autoprezentacji, które w formie warsztatów przeprowadziła Fundacja „Oratoria” z Poznania. Zebranych powitał pan burmistrz Michał Surma wraz z panem przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Gałązką oraz panem sekretarzem Bartłomiejem Nowickim. Na początku warsztatów, omówiono zagadnienia dotyczące wystąpień publicznych. Ustaliwszy najważniejsze elementy skutecznej prelekcji, zebrani skupili się na ćwiczeniach doskonalących umiejętność pracy w grupie. Biorąc pod uwagę zaangażowanie uczestników szkolenia, możemy być pewni, iż zdobyte umiejętności przeniosą się na jeszcze skuteczniejsze działanie Młodzieżowej Rady Miejskiej. Spotkanie integracyjne zakończono wspólną pizzą, w trakcie której młodzi radni mieli okazję porozmawiać z panem burmistrzem Michałem Surmą.
Nauka pierwszej pomocy w OSP Żerków
19 marca 2025 roku, klasa Va udała się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerkowie, by nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Wizyta rozpoczęła się od zapoznania z wozami bojowymi żerkowskiej OSP, które na naszych uczniów oczekiwały przed remizą. Po omówieniu sprzętu i wyposażenia jednostki, druhowie przystąpili do prezentacji zasad udzielania pierwszej pomocy, m.in.: zachowaniu na miejscu wypadku, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz użyciu defibrylatora. Prócz teorii była i część praktyczna, podczas której piątoklasiści wypadli tak doskonale, iż otrzymali zaproszenie do tworzonej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Żerków.
Dziękujemy żerkowskim druhnom i druhom za fantastyczne przyjęcie i profesjonalny kurs pierwszej pomocy. Jesteście SUPER!!!
Propozycje szkół ponadpodstawowych dla ósmoklasistów
Czy łatwo dokonać wyboru szkoły średniej, mając 15 lat?
NIE!
Aby ułatwić tę decyzję naszym ósmoklasistom, zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli szkół ponadpodstawowych. Zaprezentowali oni ofertę możliwości wyboru dalszej drogi kształcenia w różnych typach szkół branżowych i średnich. We wtorek 11 marca 2025 r. gościliśmy nauczycieli z Zespołów Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz nr 2 z Jarocina. Tydzień później 19 marca bieżącego roku swoją ofertę edukacyjną zaprezentowali przedstawiciele Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki z Jarocina oraz Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą.
Liceum, technikum, czy szkoła branżowa? Technik informatyk, kucharz, mechanik czy fryzjer? A może służby mundurowe?
Mamy nadzieję, że propozycje przygotowane przez szkoły średnie odpowiadają potrzebom naszych uczniów i pozwolą im dokonać właściwego wyboru!
Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych:
21 marca 2025 r – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Jarocinie, godz.: 12:00 - 16:00,28 marca 2025 r. - Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie od godz.: 12:00,
4 kwietnia 2025 r. – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie, godz.: 12:30 – 14:30,
16 maja 2025 r. – Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. J. Dziubińskiej w Tarcach od godz.: 9:00.
Powodzenia!
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W związku z nadchodzącym wydarzeniem, 18.03.2025 roku gościliśmy w naszej szkole Honoratę i Krzysztofa Gauzów, rodziców jednej z naszych uczennic. Opowiedzieli nam o tym, jak osoby z Trisomią 21 radzą sobie z trudnościami życia codziennego. Było to dla nas bardzo wartościowe spotkanie. Dzieci słuchały opowieści rodziców Kasi z wielkim zainteresowaniem. Następnego dnia, 19 marca w naszej szkole zrobiło się bardzo kolorowo. Wszyscy chętni uczniowie, a było ich naprawdę wielu, przyszli w kolorowych skarpetach. Na znak solidarności z koleżankami i kolegami z Zespołem Downa wykonali również skarpety dowolną techniką plastyczną. Szkolne korytarze zostały ozdobione pracami uczniów. Ponadto, podczas przerw można było wziąć udział w konkurencjach sportowych lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kolorowej ramce. Dla najmłodszych przygotowane zostały skarpetkowe kolorowanki i karty pracy. Wszystkie atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Mistrzostwa Szkoły w warcabach klasycznych
Dnia 19.03.2025 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w warcabach klasycznych w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie. Zawody zostały poprzedzone zajęciami dodatkowymi w szkole. W mistrzostwach wzięło udział 33 warcabistów (9 dziewcząt i 24 chłopców). Zawody uczniów z klas I-VIII przeprowadzono w kategoriach: dziewcząt i chłopców. Turniej rozegrano systemem kołowym i szwajcarskim, a sędzią głównym był Andrzej Ziaja. W kategorii dziewcząt triumfowała Maja Rydz, a za nią uplasowały się: Wiktoria Bednarek i Danuta Bożejewicz. W grupie chłopców zwyciężył Julian Surma, na drugim miejscu znalazł się Franciszek Żukrowski, a trzeci był Adam Przydryga. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodycze, najlepsi medale a zwycięzcy puchary, które wręczyła Dyrektor Magdalena Florczak.
Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt:
- Maja Rydz
- Wiktoria Bednarek
- Danuta Bożejewicz
Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców:
- Julian Surma
- Franciszek Żukrowski
- Adam Przydryga
Mistrzostwa Oddziału Przedszkolnego w warcabach klasycznych
Dnia 12.03.2025 r. odbyły się Mistrzostwa Oddziału Przedszkolnego w warcabach klasycznych w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie. Zawody zostały poprzedzone zajęciami w oddziale przedszkolnym. W mistrzostwach wzięło udział 9 warcabistów (1 dziewczynka i 8 chłopców). Turniej przeprowadzono w kategoriach: dziewcząt i chłopców. Mistrzostwa rozegrane były systemem kołowym. Sędzią głównym turnieju był Andrzej Ziaja. W kategorii dziewcząt triumfowała Amelia Gołembska. W grupie chłopców zwyciężył Artem Semeniuk, na drugim miejscu znalazł się Wiktor Kasprzak, a trzeci był Natan Konarski. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodycze, najlepsi medale a zwycięzcy puchary, które wręczyła Dyrektor Magdalena Florczak.
Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt:
- Amelia Gołembska
Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców:
- Artem Semeniuk
- Wiktor Kasprzak
- Natan Konarski
Archiwum Aktualności