Dyskoteka andrzejkowa
- 17.12.2019
28 listopada Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie zorganizował dla społeczności szkolnej dyskotekę andrzejkową. Na parkiecie naszej hali sportowej bawiło się ponad 130 uczniów. Pomimo początkowych trudności technicznych, impreza wypadła znakomicie. Nawet niespodziewana awaria części dyskotekowej iluminacji, nie była w stanie zakłócić dobrej zabawy, bo tylko My tak potrafimy się bawić!
HAPPENING ANTYNIKOTYNOWY
- 26.11.2019
Dnia 20 listopada 2019 roku Szkolne Koło PCK, którego opiekunem jest pani Dorota Wawrzyniak przy wsparciu pani pedagog szkoły Moniki Zamroczyńskiej zorganizowało happening antynikotynowy z okazji Światowego Dnia Rzucenia Palenia Tytoniu, który co roku przypada w trzeci czwartek listopada. Uczniowie już dużo wcześniej rozmawiali na tematy szkodliwości palenia na lekcjach wychowawczych, a na plastyce z panią Elwirą Rzepczyk-Mądrą przygotowali atrapy papierosów i inne gadżety dotyczące nałogów. Uczniowie zrobili transparenty zachęcające do rzucenia palenia lub zniechęcające do palenia. Po wyborach w klasie, do konkursu szkolnego zostały dostarczone po jednym transparencie od klasy.
Wszystkie były wykonane równie starannie, pomysłowo i na temat. Nagrodzone klasy to: klasa VIII b (I miejsce), klasa VII a (II miejsce), klasa VIII a (III miejsca), klasa VII b (IV miejsce), klasa VI a (V miejsca), klasa VII c (VI miejsce), klasa V b (VII miejsce). Pozostałe klasy również otrzymały upominki i dyplomy za udział. Atrakcyjne nagrody zostały zasponsorowane przez p. Magdalenę Mróz z Sanepidu i p. Grażynę Jajczyk z Urzędu Miasta i Gminy w Żerkowie.
Happening został rozpoczęty rozdaniem, następnie pogadanką o szkodliwości palenia, przeprowadzoną przez panią Magdalenę Mróz i panią dyrektor Alinę Kasprzak. Na koniec uczniowie przeszli ulicami miasta Żerkowa z gadżetami promującymi niepalenie papierosów. Członkowie Szkolnego Koła PCK rozdawali ulotki antynikotynowe. Transparenty i plakaty wróciły do klas, aby to święto na dłużej pozostało w pamięciach uczniów.
XIV Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”
- 26.11.2019
21 listopada 2019 r. w naszej placówce odbył się XIV Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”. Przystąpiły do niego wszystkie szkoły znajdujące się na terenie naszej gminy (Chrzan, Komorze, Lubinia Mała, Ludwinów, Dobieszczyzna, Żerków). Poniżej przedstawiamy wyniki:
KONKURS RECYTATORSKI:
KLASY I – III
I miejsce – Maria Sroczyńska (kl. II) – SP Komorze
II miejsce – Klaudia Kościańska (kl. III) – SP Komorze
III miejsce – Maria Surma (kl. II) – SP Żerków
KLASY IV – VI
I miejsce – Antonina Szychta (kl. Va) – SP Żerków
II miejsce – Julia Szulc (kl. VI b) – SP Żerków
III miejsce – Maria Górecka (kl. V) – SP Dobieszczyzna
KLASY VII – VIII
I miejsce – Martyna Śledzińska (kl. VII c) – SP Żerków
II miejsce – Jakub Kucharczyk (kl. VIII a) – SP Żerków
III miejsce – Zofia Taczała (kl. VIII) – NSP Lubinia Mała
III miejsce - Martyna Woźniakowska (kl. VIII b) – SP Żerków
KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA:
KLASY IV – VI
I miejsce – Zuzanna Czaczyk – SP Żerków
II miejsce – Bartosz Skiba – SP Komorze
III miejsce – Maja Kożuch – SP Żerków
KLASY VII – VIII
I miejsce – Alicja Przymus – SP Żerków
II miejsce – Borys Marek – SP Żerków
III miejsce – Weronika Begier – SP Żerków
KONKURS PLASTYCZNY:
KLASY I – III
I miejsce – Antonina Gola – SP Żerków
II miejsce – Lena Misiak – SP Żerków
III miejsce – Nikola Bugaj – SP Żerków
KLASY IV-VI
I miejsce – Joanna Rosiejka – SP Żerków
II miejsce – Oliwia Kłosowska – SP Komorze
III miejsce – Eliza Wieruszewska – SP Dobieszczyzna
KLASY VII – VIII
I miejsce –Aleksandra Górecka – SP Żerków
II miejsce – Nikola Staszewska – SP Komorze
III miejsce – Zofia Jachimczak – SP Żerków
Zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.
Z wizytą w Spichlerzu Polskiego Rocka
- 26.11.2019
19 listopada 2019 r. uczniowie klasy IVb oraz Vc udali się do Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie. Najpierw dzieci wzięły udział w warsztatach, które polegały na ozdobieniu farbami płyt winylowych za pomocą własnoręcznie przygotowanego szablonu. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, a większość wykorzystywanych motywów związana była z muzyką. Później uczniowie wzięli udział w „Questingu Edukacyjnym”. Zajęcia te miały charakter gry, która odbywała się w przestrzeni wystawy muzealnej. Uczestnicy zostali podzieleni na czteroosobowe grupy, z których każda otrzymała mapę i przystąpiła do rozwiązywania zadań. Zabawa ta sprawiła wszystkim ogromną frajdę, a czas spędzony w muzeum bardzo szybko minął. Organizatorami wycieczki byli wychowawcy klas: p. Anna Wach oraz p. Robert Rogacki.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych