•       23 lutego  oraz 9 marca 2019 r. w Poznaniu odbyły się przesłuchania półfinałowe XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas IV –VI: Julia Szulc z V b oraz Martyna Śledzińska z VI c, w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum: Michalina Matuszak z klasy VIII a oraz Jakub Kucharczyk z VII a. Wszyscy pozostali wierni patronowi szkoły i pięknie recytowali utwory Adama Mickiewicza: Michalina - fragment „Pana Tadeusz”, Jakub i Martyna – „Redutę Ordona”, Julia – bajkę „Koza, kózka i wilk”. W każdej kategorii brało udział 60 uczestników. Oceniało ich jury złożone z aktorów, dziennikarzy i instruktorów teatralnych. Polonistki, które towarzyszyły naszym reprezentantom, pani Ilona Królak (9 marca) oraz pani Anna Wach (23 lutego), podkreślały, że poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że Michalina Matuszak zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 23 marca w Poznaniu.

Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!