Wyjazd klasy VIb do muzeum
- 28.11.2021
20 października 2021 r. uczniowie klasy VI b wybrali się na wycieczkę do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Młodzież najpierw zwiedzała pałac, a później wzięła udział w "Podchodach z Mickiewiczem". Wycieczka nie tylko pogłębiła wiedzę uczniów na temat patrona naszej szkoły, ale także dostarczyła wielu radosnych wrażeń.
Konkurs "List do taty"
- 24.11.2021
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „List do Taty”, którego organizatorami byli: Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorowie i ich biura oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Świętego Cyryla i Metodego. Młodzież biorąca udział w rywalizacji musiała napisać list na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy)?”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.
W celu wręczenia nagród uczestnikom, 19 listopada 2021 roku do naszej szkoły przybyli: Janusz Pęcherz – senator RP, Daniel Sztandera – dyrektor biura senatorskiego oraz burmistrz Żerkowa p. Michał Surma.
Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy V b – Alicja Przydryga zdobyła wyróżnienie! Dyplomy i upominki za udział otrzymali także: Maja Rebelska (kl. V b), Nikola Konieczna (kl. V b), Nikola Kubicka, Dominika Banaszak (kl. VI a), Nikola Typańska (kl.VI a) oraz Patryk Biskup (kl.VI a). Gratulacje uczestnikom złożyła obecna na spotkaniu dyrektor szkoły – p. Magdalena Florczak. Uczniów do konkursu przygotowały polonistki: p. Anna Wach i p. Anna Patecka.
Uczniowskie Światełko Pamięci
- 24.11.2021
Jak co roku, w przeddzień Święta Zmarłych delegacja Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, wraz z opiekunem p. Robertem Rogackim, odwiedziła żerkowskie nekropolie w ramach "Uczniowskiego Światełka Pamięci". Tradycyjnie już akcja rozpoczęła się od cmentarza parafialnego, gdzie znicze zapłonęły na grobach spoczywających tam nauczycieli i pracowników oświaty. Następnie uczestnicy udali się na nieczynne żerkowskie nekropolie: katolicką przy ulicy Kolejowej, ewangelicką u zbiegu ulicy Mickiewicza i Cmentarnej oraz żydowską w pobliskim lesie. W ten sposób nie tylko mieli okazję, by w tym szczególnym czasie swą pamięcią otoczyć miejsca, z których część do niedawna popadała w zapomnienie, ale i odkryć Żerków, którego już nie ma. Żerków, w którym Polacy, Niemcy oraz Żydzi, wspólnie tworząc wielokulturową społeczność, realizowali ideę Żerkowa - miasta trzech kultur.
Akcja "ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI"
- 24.11.2021
29 października 2021 roku delegacja Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żerkowie, wraz z opiekunem p. Robertem Rogackim, uczciła ofiary okupacji niemieckiej na ziemi żerkowskiej, w ramach XIII edycji akcji „Zapal znicz pamięci”. Uczniowskie znicze zapłonęły pod pomnikiem poległych i pomordowanych mieszkańców miasta na żerkowskim rynku oraz na tutejszym cmentarzu pod umieszczoną na ścianie kaplicy tablicą pamiątkową poświęconą m.in. patriotom pomordowanym w czasie II wojny światowej. Duży wymiar emocjonalny miała dla młodzieży wizyta na grobach pomordowanych mieszkańców ziemi żerkowskiej, szczególnie zaś przy zbiorowych mogiłach bezimiennych ofiar okupanta z lat 1939-1945. W tym roku nasi uczniowie po raz pierwszy włączyli się do akcji. Zainteresowanie nią pozwala przypuszczać, że inicjatywa na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych działań. Tym samym uda się realizować główną ideę akcji – zachowanie pamięci o tych, którzy zginęli tylko za to, że byli Polakami.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych