• XVIII Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”

• 06.12.2023
        •      1 grudnia 2023 roku odbył się,  już po raz drugi w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, Gminny Konkurs „Mickiewicz Nasz”. Uczestnicy osiemnastej edycji  konkursu, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych i instytucji kultury zgromadzili się o 9.30 w murach pałacu, gdzie zostali powitani przez p. dyrektor Magdalenę Florczak i p. Emiliana Prałata – kierownika muzeum.

Do pracy w trzech komisjach konkursowych, którym przewodniczyły nauczycielki naszej szkoły (p. Anna Patecka, p. Anna Jezierska, p.Elwira Rzepczyk – Mądra,) zaproszono, już tradycyjnie, przybyłych gości.

Muzealne sale i zgromadzone eksponaty stworzyły niezwykły klimat, który z pewnością wszystkim się udzielał. Po zmaganiach konkursowych można było, jak w okresie, kiedy przebywał tam Mickiewicz, wypić smaczną kawę i posilić się.

Na zakończenie przewodniczący jury ogłosili wyniki, a goście wręczyli nagrody zwycięzcom. Organizatorzy przedsięwzięcia podziękowali wszystkim uczestnikom i dostojnym gościom. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Milena Wyduba.

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Gratulujemy!

• Dyskoteka andrzejkowa

• 03.12.2023
        •      Tuż po święcie wszystkich Andrzejów, w piątek 1 grudnia 2023 roku Samorząd Uczniowski przy wydatnej pomocy Rady Rodziców, zaprosił uczniów klas IV-VIII na dyskotekę szkolną, oczywiście w andrzejkowych klimatach. W blasku dyskotekowych świateł przez cztery godziny hala sportowa rozbrzmiewała tanecznymi rytmami, które serwował goszczący nie po raz pierwszy w murach naszej szkoły DJ „Meik”.

Jako organizatorzy bardzo cieszymy się z tego, że nasza impreza wzbudziła tak duże zainteresowanie. Bawiło się bowiem na niej ponad 150. osobowe grono uczniów, co jest absolutnym rekordem w historii dyskotek szkolnych!!! Jak widać, my nie tylko świetnie się uczymy, zdobywamy laury w konkursach i zawodach sportowych oraz angażujemy w szkolny wolontariat. My też świetnie potrafimy się bawić, bo to w końcu SP Żerków!!!

• Andrzejki klas drugich

• 04.12.2023
        •      Środa, 29 listopada 2023 roku, w klasach drugich przebiegała pod znakiem wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy z uczniów z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości i układał buty w kierunku drzwi. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
          Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci spożyły w swoich klasach.

• Spotkanie z górnikami

• 04.12.2023
        •      29 listopada 2023 r., z okazji „Barbórki”, święta górników przypadającego 4 grudnia, mury naszej szkoły odwiedzili goście specjalni, pani Milena Grzebyszak i pan Grzegorz Pawlaczyk — górnicy z Kopalni Gazu Ziemnego Radlin. Uczniowie klas 0-III uczestniczący w spotkaniu dowiedzieli się, na czym polega trudna, odpowiedzialna i niebezpieczna praca górnika. Nasi goście przybliżyli dzieciom wizerunek patronki górników – św. Barbary oraz Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej. Opowiedzieli również o surowcach, jakie wydobywają spod ziemi. Ponieważ przybyli do szkoły w mundurach galowych, dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska, jak one się prezentują, jak wygląda czapka górnicza zwana „czako”, od czego uzależniony jest kolor pióropusza i określona liczba guzików na mundurze. Pokazali również, jak wyglądają odznaczenia, które górnicy otrzymują za długoletnią pracę w kopalni. Spotkanie wywarło na uczniach ogromne wrażenie, słuchali z zaciekawieniem i chętnie zadawali pytania. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.

Pani dyrektor Magdalena Florczak, nauczyciele i uczniowie złożyli życzenia z okazji nadchodzącego święta i podziękowali górnikom za tak miłe i sympatyczne spotkanie.

Sobota 18.05.2024